Barevný dům 2012

Každý se rád pochlubí. Když má čím. Začátkem loňského roku rekonstruovaný panelový bytový dům v ulici U Děkanky 1641, v Praze 4, za pár slov stojí. Byla to rekonstrukce náročná, realizovaná v extrémně krátké době, od února do května 2012.

Moudrý Investor, Bytové družstvo U Děkanky, se rozhodl realizovat revitalizaci komplexně. Je to řešení na pohled náročnější, jak po technické, technologické i finanční stránce, ale v součtu všech faktorů jednodušší, efektivnější a také levnější. Záleží na tom, koho investor požádá o spolupráci. Zda zkušené, seriózní partnery anebo si vybere ty, kteří nabídnou nejnižší cenu. A tím pádem také tomu odpovídající kvalitu a záruky.

Zkušený a seriózní partner

Bytové družstvo U Děkanky si vybralo partnery zkušené. O vypracování projektové dokumentace byla požádána projektová kancelář Ing. Arch. Pavla Skaličky, realizace byla svěřena stavební společnosti KASTEN, spol. s r.o.

K zateplení obvodového pláště, včetně zateplení suterénních prostor, byl aplikován kontaktní zateplovací systém Capatect BASIC LINE MINERA LINE, který vyrábí Český Caparol. Mimo jiné byly pak, jako součást komplexní rekonstrukce, provedeny například opravy okenní připojovací spáry původních plastových oken, v souladu se současnými trendy a normami ČSN systémem Illbruck, kompletně byly opraveny lodžie včetně montáže nové keramické dlažby. Na sanaci a hydroizolaci podlahového souvrství lodžií byl použit systém společnosti Cemix MAX C. Vyměněno bylo i staré zábradlí lodžií. Nové, žárovězinkované ocelové, povrchově upravené komaxitovou práškovou barvou v odstínu RAL bylo opatřeno výplněmi z bezpečnostního skla Connex.

Kvalita se cení

Stavbyvedoucí Jan Kuchař a celý tým, do něhož patří Roman Slepička, Ema Havelková, Kamil Šob, a jejich další kolegové, kteří na náročné rekonstrukci, v extrémně krátké lhůtě, nechali svoje ruce a srdce, jsou na svou práci pyšní. Právem. KASTEN o sobě říká: „Za skvělou stavbou stojí pečlivá firma”. Odborná veřejnost skvělou stavbu od pečlivé firmy ocenila v říjnu 2012 Cenou Barevný dům 2012.

Autor: PhDr. Václav Chaloupecký
Foto: Archiv firmy