Bazénové rošty EMCO pro vnitřní i venkovní použití

Společnost EMCO přichází na český trh se zajímavou novinkou. Jde o kvalitní krycí mřížky k přelivovým kanálům, které jsou vyrobeny ze speciálního a patentem chráněného syntetického materiálu, jenž má mimořádné parametry jak z hlediska odolnosti vůči účinkům slané nebo chlorované vody, tak z hlediska odolnosti vůči teplotním výkyvům a dlouhodobého působení slunečního a ultrafialového záření.

Vlastnosti a výhody

Kromě již uvedeného, tento systém též nabízí vysoký stupeň hygieny, snadnou manipulaci, lehkou odnímatelnost pro čištění přelivových kanálů a díky rolovatelnosti i úsporné skladování (u venkovních bazénů mimo sezónu).

Detail krycí mřížky

Mřížky dodávané firmou EMCO se vyznačují dlouhou životností a oproti jiným používaným materiálům nabízejí stálobarevnost a jsou plně recyklovatelné. Jsou vhodné pro použití jak v interiéru, tak pro venkovní plavecká zařízení. Zaručují potřebné protiskluzné vlastnosti a splňují veškeré předpisy, pokud jde o protiúrazovou prevenci.

Pracovníci projekčních kanceláří a investoři ocení i možnost sladit barvu bazénových roštů s okolním interiérem. Je možné volit ze základních čtyř barev, u větších projektů nabízí výrobce i další barevné odstíny dle stupnice RAL nebo na základě vzorku dodaného zákazníkem.

Čtyři základní barvy

Možnosti použití

Systém bazénových roštů EMCO najde široké uplatnění ve velkých vodních centrech vyznačujících se často atypickými tvary, i v běžných plaveckých bazénech, wellness-centrech, rehabilitačních zařízeních či v privátním sektoru, kde může být využit v bezbariérových sprchovacích koutech. Výrobce nabízí širokou škálu rozměrů, pokud jde o šířku přelivového kanálu, tak i v požadované výšce bazénových roštů.

Rošty lze je přizpůsobit veškerým tvarům bazénů (Jablonec nad Nisou)
Detail krycí mřížky s vějířovým rohem (Jablonec nad Nisou)
Rošty poskytují maximální bezpečnostní a hygienické standardy (Jablonec nad Nisou)

Výhody přesné zakázkové výroby se ještě umocní zejména v případě rekonstrukcí již stávajících zařízení, kde je třeba doplnit nerovnoměnosti ve stávajících stavebních prvcích, které vznikly dlouhým působením teplotních vlivů a v důsledku vodní vlhkosti. U nepravidelných tvarů je nejprve zpracována potřebná technická dokumentace zaručující přesnost finálního provedení.

Výrobce nabízí i širokou škálu doplňků jako jsou spojovací rohy, montážní rámy, vestavitelné cedule a vestavitelné cedule s nápisy dle přání zákazníka.

Technická dokumentace zaručuje přesnost finálního provedení

Příklad realizace

Bazénové rošty EMCO byly použity v mnoha realizacích především v zemích západní Evropy (reference na www.emco-bau.com/de-cs/referensen/schwimmbadroste.html). V Čechách byly např. využity při rekonstrukci městského plaveckého bazénu v Jablonci nad Nisou.

Autor: Ing. Jiří Liška
Foto: Archiv firmy