Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

BERNER spol. s r.o. – tradice sázející na kvalitu

Společnost Berner oslavila ve dnech 2. - 3. 6. 2005 10 let úspěšného působení na trhu v České republice. Filosofií firmy Berner je poskytovat svým zákazníkům z řad živnostníků, firem i soukromých osob vysoce kvalitní sortiment pro oblasti stavebnictví, autoopravárenství a průmyslu za příznivé ceny.

Oslavy založení společnosti v ČR se konaly v areálu Business Parku Košíře v Praze 5, kde je k dispozici pro zákazníky z řad profesionálů, ale i široké veřejnosti prodejna - Berner Profi Point.

Na celkové ploše 200 m2 prodejna nabízí zákazníkům rozsáhlý sortiment technického spotřebního zboží i další výrobky potřebné v dílnách. Berner Profi Point v Praze nabízí z celkového počtu 15 000 položek sortimentu více než 1 800 položek k odběru přímo na prodejně. Oceňovanou službou zákazníkům je také možnost objednání zboží, které není na prodejně k dispozici, za pomoci školeného personálu. Dodávka je v takovém případě zajišťována z centrálního skladu a zákazník obdrží zboží do dvou pracovních dnů přímo na prodejně či na místě, které si sám určí v rámci celé České republiky. Samozřejmostí je bezbariérový přístup a možnost parkování na vyhrazených parkovacích místech společnosti Berner.

Velký důraz je kladen na přehledné uspořádání sortimentu podle produktových skupin tak, aby byl pro zákazníka nákup příjemným zážitkem. Samozřejmostí je kvalifikovaný personál ochotný vždy pomoci a poradit. V nové prodejně je firma Berner schopna uspokojit i ty nejnáročnější požadavky profesionálů z oborů stavebnictví, autoopravárenství a průmyslu. Z rozsáhlé nabídky zboží stojí jistě za zmínku vysoce kvalitní sortiment vrtací techniky do kamene i dalších materiálů, diamantová řezací i brusná technika, kotevní systémy, spojovací materiály, vynikající chemický program, řezací a brusná technika na kov, ruční vzduchové a elektrické nářadí i praktické úložné systémy.

Firma Berner je jedním z největších evropských dodavatelů technického sortimentu spotřebního charakteru. Byla založena v roce 1957 v Německu panem Albertem Bernerem. V současné době zaměstnává více než 6 tisíc pracovníků v 17 zemích a plánuje expanzi na další dynamicky se vyvíjecí trhy zejména v Jižní a Východní Evropě.

V České republice působí firma Berner na trhu od roku 1995 tzn. 10 let . Berner ČR je dynamickou, moderní a neustále se rozvíjející společností, s ročním obratem přesahujícím 230 milionů Kč. Společnost je rozdělena na dvě divize. Divize orientovaná na profesionály v oboru stavebnictví a divize specializující se na zákazníky z oboru autoopravárenství. Společnost Berner funguje na úrovni přímého prodeje, každá ze zmíněných divizí má v současné době stabilní tým vysoce kvalifikovaných obchodních zástupců působících po celé České republice. Na každého obchodního zástupce jsou kladeny ty nejvyšší nároky, aby byl svým zákazníkům spolehlivým partnerem, který dokáže vždy ochotně a odborně poradit. Samozřejmostí je pravidelné produktové školení prodejního personálu. Důležitou součástí práce obchodního zástupce je pravidelná komunikace se zákazníky, ale i řešení záručního a pozáručního servisu. Objednané zboží je zákazníkovi dodáváno do dvou pracovních dnů na místo, které si sám určí.

Filosofií firmy Berner je orientace na přání a potřeby zákazníka a s tím související neustálé vylepšování sortimentu dle potřeb trhu. Zboží té nejvyšší kvality čítá v současné době více než 15 tisíc položek sortimentu rozděleného do produktových skupin. Např. pro obor stavebnictví nabízí společnost Berner techniku vrtání do kamene, dřeva i kovu, diamantovou dělicí a brusnou techniku, kotevní techniku. Dalšími významnými produktovými skupinami, které zaujmou zákazníky z oboru stavebnictví i z oboru autoopravárenství, jsou řezací a brusné kotouče na kov, spojovací materiály, chemický program, úložné a regálové systémy.

Autor: Jan Hudák
Foto: Archiv firmy