Ilustrační foto

Beroun vybuduje tělocvičnu pro 2. základní a mateřskou školu v Preislerově ulici

Beroun 6. února (ČTK) - Beroun vybuduje tělocvičnu pro 2. základní a mateřskou školu v Preislerově ulici. Náklady jsou 34 milionů korun bez daně, město má vybranou stavební firmu a uzavřenou smlouvu, informovala ČTK mluvčí radnice Jitka Soukupová.

Nová tělocvična vznikne na školním pozemku na místě nynějšího venkovního sportoviště, hotovo má být do roka od převzetí staveniště. Využívat ji budou hlavně děti 2. základní a mateřské školy, která nemá potřebnou kapacitu pro výuku tělesné výchovy. Do budoucna by měla sloužit také sportovním klubům a veřejnosti.

Školu v Preislerově ulici navštěvuje podle jejích webových stránek 620 žáků od šesti do 15 let. Její součástí je družina a ve školním areálu je také mateřská škola pro 88 dětí. V roce 2019 se škola rozšířila o přístavbu za 84 milionů korun. V novém pavilonu vzniklo sedm odborných učeben včetně dílen. Škole v minulosti chyběly především při takzvaných půlených hodinách, například při výuce cizích jazyků. Přístavba zahrnuje také centrální šatnu s místností recepční, kabinety a sociální zařízení.

Autor: ČTK
Foto: dotshock, zdroj: Shutterstock