Beton v samorozpustitelném pytli

Na trhu se objevil suchý beton, který lze v rámci přípravy směsi rozmíchat v míchačce či stavebním vědru včetně obalového pytle. Ten se ve velmi krátké době rozpustí a obohatí betonovou směs o jednotlivá celulózová vlákna. Inovativní systém ALL IN Beton pozvedá betonáž na další úroveň: méně prachu, žádný odpad, méně námahy.

Betonáž s technologií ALL IN je snadná – míchání probíhá včetně samorozpustitelného pytle a nevzniká žádný dodatečný odpad v podobě prázdných obalů. Beton (dostupný v 30kg pytli) je přitom vhodný pro všechny betonářské práce v domě i na zahradě.

Výhody

Prázdné, roztrhané a špinavé pytle po betonáži je obvykle nutné na stavbě třídit a následně likvidovat na sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. S ALL IN Betonem však tento problém odpadá. Vzhledem k tomu, že se jeho obal skládá pouze z celulózy, celý se rozpustí v betonové směsi a navíc ji obohatí o celulózová vlákna, která přispívají k lepší pevnosti betonu v tahu za ohybu a také snižují míru smršťování.

Betonáž je tak jednodušší a rychlejší, protože je možné vynechat některé pracovní kroky. Zaprvé se pytel nemusí otevírat a poté vysypávat do míchačky, stačí jej pouze vložit. Zadruhé je velikost balení dimenzována tak, aby uživatel mohl do míchačky vložit až tři pytle najednou. Práce je zároveň čistší a šetrnější, prašnost je snížena až o 40 %.

Šetrnost

S Baumit ALL IN Betonem lze betonovat nejen rychleji a čistěji než dříve, ale také šetrněji k životnímu prostředí, protože není potřeba pytle po betonáži likvidovat. Ať už se jedná o odvoz menšího či většího objemu prázdných použitých pytlů na skládku, není životní prostředí zatěžováno zbytečnými cestami spojenými s produkcí výfukových plynů.

Autor: tisková zpráva 1)

1) Zdroj: https://baumit.cz/reseni/betonove-smesi/baumit-all-in, redakčně zkráceno