Betonový stavební systém CSB – NATURBLOK

Stavební systém CSB – NATURBLOK, který vyrábí společnost CS-BETON s.r.o., je elegantním řešením pro tvorbu zahradní architektury. Novinkou v sortimentu je zdicí prvek CSB – NATURBLOK EDIT, který stejně jako ostatní produkty z této řady spojuje užitné vlastnosti betonu a krásné imitace vzhledu přírodního kamene.

Často využívanými prvky v zahradní architektuře jsou betonové bloky pro stavbu opěrných zdí, schodišťových stupňů, ale i oboustranně pohledových zdí, například při stavbě pergol, plotů apod. Tato architektura, využívající betonové výrobky, má nejen praktickou funkci, ale při vhodně zvolených materiálech a tvarech je i krásným doplněním zahrad.

Betonové bloky

CSB – NATURBLOK je systém nepravidelných betonových bloků, který svým opracováním připomíná formátovaný přírodní kámen. Díky jeho variabilitě ho lze použít pro různá architektonická řešení malé a zahradní architektury.

Základní kameny se nabízejí ve dvou výškách 75 a 150 mm. Díky rozdílným délkám kamenů na jedné vrstvě pak lze vytvořit při stavbě přirozenou vazbu. Barevné provedení je voleno tak, aby se co nejvíce přiblížilo barvám kamenů běžně se vyskytujících v přírodě.

Bloky CSB – NATURBLOK se vyrábějí z vibrolisovaného vysokopevnostního betonu. Spolupůsobení tlaku a vibrace zajišťuje vysokou pevnost, dokonalý estetický vzhled a vynikající vlastnosti:

  • pevnost v tlaku,
  • mrazuvzdornost,
  • požární odolnost,
  • optimální drsnost povrchu,
  • vysokou estetickou hodnotu,
  • vysokou přesnost,
  • minimální nasákavost.

Technologie výroby umožňuje optimální využití speciálního betonu, které zaručuje splnění požadavků evropské harmonizované normy.

Estetičtější alternativa tvárnic

Nový zdicí prvek, CSB – NATURBLOK EDIT představuje pohledově příjemnější alternativu štípaných tvárnic a je určený především na stavbu zdí a plotů. Výrazně vyšší estetická hodnota představuje hlavní důvod, proč tato novinka od samého počátku vzbudila velký zájem stavebníků. Kameny svými rovnými stranami a dutým vnitřkem připomínají štípané či bednicí tvárnice a přinášejí tak výhodu použití libovolné výztuže. Po zalití zdiva dochází ke vzniku pevné monolitické konstrukce vyhovující vysokým statickým nárokům.

Variabilní systém

Další velkou výhodou je variabilita systému. Volba z kamenů různých délek a dvou výšek (75 a 150 cm) umožňuje mnohostranné využití. Vzhledem ke shodnému barevnému provedení lze obě skupiny kamenů různě kombinovat a vytvořit tak dílo zahradní architektury dle individuálních představ. Stejně tak je možná kombinace s ostatními stavebnicovými prvky CSB – NATURBLOK, jako například stavebnice CSB – NATURBLOK ohniště nebo CSB – NATURBLOK SCHOD, systém určený pro stavbu rovných monolitických schodišťových stupňů.

Krátce o společnosti

Společnost CS-BETON s.r.o. působí na trhu betonových výrobků v České republice již dvacet let a je jedním z největších výrobců betonových výrobků pro tvorbu malé architektury, chodníků, komunikací a letišť. Společnost vyrábí široký sortiment dlažeb různých typů a barev, obrubníků, žlabů, vegetačních tvárnic, okrasných zdí včetně prvků okrasných vegetačních zdí. Vyráběné výrobky dovolují prakticky neomezenou kreativitu užití jak co do skladby, tak i barevnosti. Sortiment výrobků dovoluje řešit odvodnění zpevněných povrchů komunikací dálnic i letišť v široké škále kapacitních požadavků na odvodnění.

Produkty společnosti CS-BETON s.r.o. se vyrábějí v systému řízení výroby dle ČSN EN ISO 9001:2001, který je pravidelně kontrolován nezávislým auditem. Od roku 2008 byl taktéž zaveden systém environmentálního managementu ČSN EN ISO 140001:2005. V celém procesu výroby jsou výrobky podrobovány náročným testům, které jsou prováděny nezávislými akreditovanými laboratořemi.

Mnohaleté zkušenosti, kvalitní výrobní stroje, použití vstupních materiálů vysoké jakosti, kontinuální kontrola produkce jsou zárukou stabilní kvality dodávaných produktů.

Pro více inspirace navštivte stránky www.csbeton.cz.

¹) Zpracováno z tiskových podkladů firmy
Autor:
Foto: Archiv firmy