Moderní tvar dlažby a krásné decentní barevné provedení jsou jako stvořené pro klasický styl zahrady.

Bezpečné a stylové dlaždice u bazénu či na zahradní terasu

Bazén je dominantním prvkem zahrady, jenž přirozeně přitahuje pozornost. Proto je při jeho plánování důležité vytvořit nejenom bezpečné, ale také příjemné okolí. Stylové betonové dlaždice nabízí vítané elegantní řešení.

Správně vyřešené koupání na zahradě nepředstavuje pouze vlastní bazén, ale také okolní plochu, pochopitelně v protiskluzové úpravě, protože na mokrém a hladkém povrchu hrozí riziko uklouznutí a úrazu. V tomto ohledu je betonová dlažba klasika, která nikdy nezklame.

Betonová dlažba je charakteristická několika klíčovými vlastnostmi: především značnou mechanickou odolností, dále pak dobrou cenou a možností rychlé výměny či rozebrání. Díky příměsi pigmentů však moderní betonové dlažby nabízejí i víc – široký výběr barev a odstínů, designů i struktur.

Jednoduché řešení prostřednictvím aplikace

Jakou dlažbu si ke konkrétnímu typu bazénu a stylu zahrady vybrat závisí jen na individuálních preferencích. Navrhnout si konečný vzhled z nabídky značky Semmelrock může každý sám na vlastním tabletu či smartphonu pomocí šikovné aplikace GardenVisions.

Dlažba je mimořádně odolná proti opotřebení a nabízí několik variant melírovaných povrchů.

Zahradní dlaždice Elegant

Jednou z možností elegantního okolí bazénu může být například pohledově atraktivní zahradní dlaždice Elegant, ideální pro univerzální a opticky sjednocený povrch. Moderní tvar a krásné decentní barevné provedení jsou jako stvořené pro klasický styl zahrady. Pro uživatele je zajímavý také fakt, že dlažba má mírně sražené hrany, to je výhoda, kterou ocení hlavně bosá chodidla. Samozřejmě, že dlažba je odolná proti skluzu.

Citytop Grande kombi

Moderní design velkoformátové dlažby s rovnou hranou Citytop Grande kombi zajistí jedinečný vzhled odpočinkové terasy. Rafinovaně řešené stínování, takzvaný Colorflow povrch, dodá ploše vizuální strukturu při zachování perfektní faktické roviny. Tento typ povrchu díky jemně vyvážené kompozici krásně splyne s okolím.

Přečtěte si také Užijte si báječné léto ...

Moderní dlažby Citytop Grande kombi zajistí jedinečný dojem z okolí domu. Foto: Jiří Hejhálek

Bradstone Old Town

Pro použití v blízkosti stylového domu i uprostřed tradiční kvetoucí zahrady je skvělá betonová dlažba Bradstone Old Town imitující přírodní kámen. Její strukturovaný povrch, nepravidelné hrany a teplé barevné odstíny evokují jižanskou atmosféru a letní dovolenou.

Country kombi

Rustikální dlažba Country kombi se vyznačuje jednoduchým a moderním designem, který se hodí takřka do každého prostředí. Jednoduše definované tvary nabízejí několik typů pokládky a zaručující atraktivní vizuální efekty. Navíc, díky svému provedení v kombi formě je dlažba velice jednoduchá k pokládce, s níž si poradí i laik. Dlažba je mimořádně odolná proti opotřebení a nabízí několik variant melírovaných povrchů.

Proč Semmelrock?

Semmelrock je značka patřící společnosti Wienerberger. Díky dlouholetým zkušenostem, inovativním výrobním technologiím a technickým odborným znalostem se Semmelrock etabloval jako přední dodavatel individuálních řešení pro zpevněné plochy ve střední a východní Evropě. Mimo jiné ve dnech 1.7. až 16. 8. 2024 běží letní prodejní akce na vybrané produkty značky Semmelrock.

Možné je vybrat si z široké nabídky barev a odstínů, designů i struktur.

Dlažba se vždy pokládá se spárou, tak aby se voda vsakovala do země. To přispívá k dobrému doplňování podzemní vody, zachovávání vzdušné vlhkosti, snižování povrchové teploty a má pozitivní vliv na mikroklima. Mezi další výhody dlažeb Semmelrock patří všestranný design. Betonové dlažby nejsou vůbec jednotvárné. Nabízejí širokou řadu rozmanitých a originálních konstrukčních řešení díky barvám, tvarům a strukturám povrchu.

Bazén jako součást rodinného domu

S betonovou dlažbou Semmelrock bude váš povrch vypadat stejně na jaře jako na podzim, aniž by zima zanechala stopy v podobě prasklin a trhlin. Výrobky Semmelrock jsou odolné proti mrazu či posypové soli a v létě naopak bez problému odolají i těm nejvyšším teplotám.

Více z nabídky dlažeb i dalších produktů najdete na webových stránkách www.semmelrock.cz.

Autor: Wienerberger
Foto: Wienerberger