Bezpečnostní sítě od firmy Carl Stahl

Bezpečnostní sítě nacházejí široké použití nejen v mnoha průmyslových oborech, ale stále častěji se využívají také v interiérech jako netradiční, zajímavý a zároveň bezpečnostní prvek. Na českém trhu působí již dvacet let společnost Carl Stahl & spol., s.r.o., která poskytuje svým zákazníkům komplexní služby v oblasti lanové, bezpečnostní a vázací techniky.

Nerezové bezpečnostní sítě, které vyrábí firma Carl Stahl, jsou lehké, pevné, světlu snadno prostupné a slouží nejen jako ochranný, ale také designový prvek. Jejich použití je velmi různorodé, najdeme je např. v zoologických zahradách a budovách, jako transparentní bariéry, jinde jako zábradlí nebo jako volně stojící dekorativní prvky.

Pokládka nové krytiny na kontralatě

Příčka z nerezové sítě X-TEND

Jednou z možností využití nerezové sítě X-TEND je vytvoření transparentní a přitom pevné příčky, která ochrání vaše děti před pádem. Právě taková instalace sítě proběhla i nad schodištěm rodinného domu v pražských Horních Počernicích.

V domě bydlí rodina s malými dětmi a zídka nad schody, k níž má být navíc umístěna dlouhá komoda, nepřipadala rodičům jako dostatečná ochrana před hrozícím pádem ratolestí z betonových schodů. Použití klasické vysoké příčky nepřipadalo v úvahu z důvodu nutnosti prosvětlení prostoru skrz okna umístěná nad schody.

Na základě odborného rozhodnutí jsme přistoupili k použití nerezové sítě X-TEND uchycené obvodovými lany ve dvanácti závěsných maticích. Jako nejlepší pro případ půdorysného „Z” byla stanovena síť s velikostí oka MW60 a průměrem lanka 1 mm, aby po ní děti neměly možnost šplhat.

Samotnou realizaci provedli odborníci firmy Carl Stahl během jediného dne.

Pokládka nové krytiny na kontralatě
Pokládka nové krytiny na kontralatě

Bezpečnostní síť pro vestavné patro

Nedávno proběhla v souvislosti s rekonstrukcí bytu na Malé Straně v Praze realizace zakázky bezpečnostních sítí pro vestavěná patra.

Rodina investora má tři děti, o jejichž bezpečnost nám šlo především. Dalším požadovaným hlediskem bylo co nejlepší zachování světelnosti v místnostech. Atypicky řešené schodnice i kotvení obvodového lana ve starém trámovém stropě s rákosovým podhledem nás sice potrápily, ale pomocí sklopných kotev a vrutošroubů byla realizace nejen možná, ale také esteticky přínosná, bezpečná a splnila požadavek na zachování světelnosti v pokoji. Byla použita síť s velikostí oka MW80 a průměrem lanka 1,5 mm, jejíž tvárnost umožnila vyplnění zalomeného prostoru bez přerušení a rohových lan. Výsledek můžete posoudit sami na fotografiích.

Autor: Romana Ripper
Foto: Archiv firmy