Bezpečný sklon střechy vs. pálená taška. A proč rekonstruovat právě na podzim?

Kvalitní materiál a správná pokládka střešní krytiny jsou základ. Velmi důležitým parametrem je u střech ale také takzvaný bezpečný sklon, který bychom při rekonstrukcích měli mít rozhodně na paměti. Roli u něj hraje fakt, zda se jedná o střešní tašku plochou nebo s různými typy drážek a jeho nedodržení může mít za následek nemilé problémy pro investora.

TONDACH a Pravidla pro navrhování a provádění střech

Bezpečné sklony střech jsou určitým způsobem stanoveny v rámci dokumentu s názvem Pravidla pro navrhování a provádění střech, která vydává Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR, a český výrobce pravých pálených tašek TONDACH se jimi rovněž striktně řídí. Ne každý však ví, že řada dovozců u svých tašek bezpečné sklony střech uvádí o 5–6° nižší, což může ve výsledku pro zákazníka představovat určité riziko z hlediska záruky. Co to tedy znamená? Výrobce by v takovémto případě měl být vždy zodpovědný za řešení podle údajů, které sám uvádí. S pálenou střešní krytinou TONDACH, která zmíněná pravidla vždy splňuje, ale tento problém vůbec řešit nemusíte.

Moderní drážková taška Stodo 12 vytváří díky jednomu plochému žlábku jemnou a klidnou strukturu střešní plochy
Stodo 12, měděná engoba. Realizace získala 2. místo v soutěži TONDACH Pálená střecha 2013 v kategorii Rodinné domy a obytné stavby

Pálená taška je osvědčený materiál

Pravá pálená taška TONDACH je velmi známá pro svou odolnost, dlouhou životnost i ekologičnost a jedinečný vzhled. Díky kvalitní surovině, poctivému způsobu výroby a také velmi pečlivému laboratornímu testování, se jedná o střešní krytinu, která bude při dodržení principů správné pokládky dlouhá léta sloužit vám i dalším generacím. Je k dostání ve velkém množství kombinací modelů, povrchových úprav a barevných provedení, takže je hojně používána jak na historických budovách a venkovských staveních, tak současných novostavbách.

Tip: K použití na moderních domech se skvěle hodí nejnovější model ploché pálené střešní tašky Figaro 11. Její moderní design a čisté linie vás nadchnou!

V období od 14. 9. do 23. 10. můžete využít výhodného nákupu vybraných pálených tašek TONDACH

Proč rekonstruovat střechu v podzimních měsících

Právě podzimní měsíce, kdy je sice už léto za námi, ale mrazy a sníh ještě daleko, se zejména pro rekonstrukce střech velmi hodí. Kromě dobrých podmínek z hlediska počasí navíc řada prodejců střešní krytiny poskytují výhodné podzimní ceny. Majitelé nemovitostí tak mají možnost vyřešit svou rekonstrukci střechy pohodlně a finančně výhodně a během zimních měsíců už užívat komfortu, který jim nová střecha přinese.

Posuvná taška Brněnka 14 v provedení červená engoba je zařazena mezi akční modely pro podzim 2015

Podzimní akce na Brněnku, Stodo, Hranice a Figaro

Kde přesně vybrané modely pálených tašek momentálně získat za podzimní ceny zrovna ve vašem okolí? S tím poradí katalog prodejců na webu TONDACH. Celkem můžete podzimních cen využít u čtyř modelů v pěti provedeních.

Pálená taška Hranice 11, červená engoba

TONDACH: Aktuální akční modely pálených tašek

  • Brněnka 14 červená engoba
  • Stodo 12 měděná i černá engoba
  • Figaro 11 červená engoba
  • Hranice 11 červená engoba

Nový katalog střešní krytiny pro vaši inspiraci a snadný výběr

Plánujete-li novou střechu, ale stále si nejste výběrem toho pravého modelu úplně jisti, určitě vás potěší možnosti nového online katalogu produktů TONDACH. Práce s ním je velmi jednoduchá. Umožňuje snadno filtrovat jednotlivé modely tašek dle tvaru, barvy a dalších kritérií. Galerie realizací zprostředkovává krytinu v detailu včetně vlastního řešení střechy. K dispozici jsou v katalogu také veškeré technické údaje a podrobnosti o vybraných produktech.

Více informací o tradičních pálených taškách TONDACH naleznete přímo na webových stránkách www.tondach.cz.

Autor:
Foto: Archiv firmy