Bramac: 15letá záruka na funkčnost střešního systému

Firma Bramac přichází na trh s novou službou pro své zákazníky – s patnáctiletou zárukou na funkčnost kompletního střešního systému Bramac. Současně zůstává v platnosti záruka 30 let na betonové střešní tašky. Motto firmy »Střecha na celý život« je tak naplňováno v celém svém významu.

Firma Bramac tímto krokem garantuje stoprocentní funkčnost střechy minimálně po celou dobu záruky, a to u všech typů střech při výhradním použití komponentů značky Bramac a v rámci realizace celého střešního systému.

Za standard je tedy považována střecha, která minimálně po 15 let odolá povětrnostním vlivům, tzn., že střešní tašky zůstávají na místě původního zakrytí a po celou dobu plní všechny své funkce.V případě, že by se se střechou v průběhu těchto patnácti let cokoli stalo, společnost Bramac svým klientům zajistí bezplatnou dodávku poškozených součástí střešního systému (pokud by již tento výrobek nebyl v produkci firmy, klientovi bude poskytnut produkt minimálně ve srovnatelné kvalitě); samozřejmostí je i úhrada nákladů, spojených s výměnou.

Jednatel společnosti Ing. Vladimír Nováček k tomu říká: »Jedinou podmínkou získání všech výhod patnáctileté záruky Bramac je objednávka kompletního střešního systému se všemi komponenty a originálním příslušenstvím od naší firmy,« dodává a pokračuje: »to znamená, že střecha musí obsahovat prvky k odvětrání a ukončení hřebene, nároží a okapové hrany; prvky k řešení prostupů a difúzní fólii, dále prvky, umožňující chůzi po střeše a prvky proti sesuvu sněhu a hromosvodný systém. Samozřejmě, že ne pro každou střechu jsou nutné všechny vyjmenované prvky. Musí být použity pouze ty prvky, které řeší konkrétní detail na dané střeše.«

Ucelený střešní systém

Společnost Bramac střešní systémy je tak v současnosti jediná na českém trhu, která přichází s tímto typem záruky, navíc na svůj vlastní střešní systém. Firma v současnosti nabízí šest modelů velkoformátových i maloformátových střešních tašek s různými povrchovými úpravami, v několika barevných provedeních a s různými typy profilů. Systém však nezahrnuje pouze betonové střešní tašky a betonové tvarovky pro provedení střešních detailů (pultová hrana, nároží, hřeben, štítová hrana, mansardový a pultový zlom atd.). Ke všem modelům je dodáván systém doplňků pro řešení všech detailů střechy: např. hřebenové a okapní větrací pásy, větrací mřížky, výstupní okna Luminex, úžlabní pásy, pásy difúzních folií, prostupy pro odvětrávání kanalizace, odkouření turbokotle či anténu, stoupací plošiny nebo kompletní okapový systém StabiCor.

Testování střešních systémů

Sebevědomá nabídka dlouhodobé záruky má samozřejmě své faktické opodstatnění, podpořené nebývale rozsáhlým výzkumem i dlouholetým a systematickým shromažďováním empirických poznatků. Také díky tomu výrobce střešních systémů Bramac zaručuje u svých produktů univerzální použitelnost bez ohledu na nadmořskou výšku, klimatické a povětrnostní podmínky.

Mezi obvyklé laboratorní testy patří například sledování účinků větru na stabilitu tašek a doplňků, které se provádějí v experimentálních větrných tunelech koncernu v anglickém Crawley. Monitoruje se i působení větru na případné zatékání spárami mezi jednotlivými taškami nebo na případné vzlínání vody v oblasti délkového překrytí pásů pro pojistnou hydroizolaci. Měří se účinky UV záření, vyhodnocují účinky kolísání teplot, zejména v oblasti střídání mínusových a plusových teplot.

Bramac střešní systémy spol. s r.o.

Bramac v Česku vlastní tři výrobní závody: v Chrudimi, Olbramovicích na Moravě a v Protivíně. Mateřská společnost, celosvětový leader na trhu, je zastoupena prostřednictvím poboček v celé řadě zemí celého světa. Ohlas, jaký si značka Bramac vydobyla u svých klientů na českém trhu, nejlépe dokazuje loňský nárůst prodeje produktů společnosti o více než 22 %.

Autor:
Foto: Archiv firmy