Bramac a novinky pro rok 2014

Rok 2014 se ve společnosti Bramac opět nese ve znamení novinek. Jmenujme například flexibilní okapový svod RAINFLEX 100, komínovou lávku UNI 100 či tepelnou izolaci BramacTherm Basic. Všem kraluje betonová střešní taška Bramac Classic s unikátní technologií STAR.

Nejdříve o betonové střešní krytině Bramac Classic a následně i o některých z dalších novinek společnosti Bramac.

Bramac Classic s unikátní technologií STAR

Bramac Classic s unikátní technologií STAR je totiž skutečně hvězdou na trhu střešních tašek. Jedná se o novinku v technologii výroby střešních krytin, kterou můžeme označit za vývojový skok v této oblasti. Bramac STAR přináší zákazníkům úplně jinou kvalitu a bezpečnost.

Střešní taška s technologií STAR vyniká celou řadou inovovaných funkcí. Vyznačuje se unikátně hladkým a vzhledově atraktivním povrchem. Výrazně pevné tělo tašky představuje účinnou ochranu před extrémními vlivy počasí, jako jsou například krupobití, bouřky a silné deště.

Do povrchu integrované speciální pigmenty odrážejí třikrát více infračerveného záření než běžné tašky. Odrazem tohoto záření se snižuje teplota na spodní straně tašek Classic STAR až o 10 °C. To ocení její majitelé především v letních měsících v podkrovních místnostech. Unikátní technologie přináší zvýšenou ochranu před usazováním nečistot a dlouhodobou ochranu původní barevnosti.

Velkou předností je také jedinečný přední řez tašky. Hrana tašky je po celém řezu hladká a zvyšuje tak ochranu před uchycením mechů a řas. Optimalizovaný tvar je výsledkem nové výrobní technologie.

Technologie STAR, kterou disponuje v České republice pouze firma Bramac, je aplikována na střešní krytinu Bramac Classic. Tělo tašky je na povrchu při mikroskopickém zvětšení pórovité. Z tohoto důvodu se na něj aplikuje vrstva probarveného jemnozrnného betonu, který zaplní všechny póry. Na tento hladký podklad se pak nanášejí barevné krycí vrstvy s reflexní ochrannou úpravou STAR.

S technologií STAR udělal vývoj výroby střešních tašek významný krok kupředu. Zákazníci Bramacu se proto mohou v letošním roce těšit na daleko odolnější a kvalitnější střešní krytinu.

Tepelná izolace BramacTherm Basic

Tepelná izolace BramacTherm Basic letos rozšiřuje skupinu izolaci BramacTherm. Není shora opatřena fólií pro doplňkovou hydroizolaci, jako je tomu u BramacThermu Top, Kompakt a Pro. Tepelná izolace BramacTherm Basic je určena především pro šikmé střechy komplikovaných tvarů s mnoha nárožími a úžlabími. Řezané desky BramacTherm Basic lze totiž díky symetričnosti otočit a znovu využít. U komplikovaných střech je tak možné výrazně ušetřit díky menšímu prořezu.

BramacTherm Basic nalezne uplatnění rovněž u plochých střech, zateplení fasád apod.

Flexibilní okapový svod RAINFLEX 100

Nový flexibilní okapový svod RAINFLEX 100 můžeme bez obav nazvat pomocníkem při montáži okapového systému. Délka 6 m je dostatečná pro odvedení dešťové vody na určené místo, díky čemuž nedochází k hromadění vody podél objektu. Rovněž chrání fasádu před zašpiněním stříkající vodou z kotlíku před montáží svodu. Díky Rainflexu 100 také nemůže dojít k vymílání a odnášení zeminy padající vodou před osazením svodu.

Komínová lávka UNI 100

Pro bezpečný pohyb po střeše slouží stoupací plošiny různých délek. Pro pravidelnou údržbu komína by v některých případech měla být navíc v blízkosti komína umístěna lávka opatřená zábradlím o výšce 1 m. Tento požadavek normy pro komíny a kouřovody beze zbytku splňuje nová komínová lávka UNI 100. Komínové lávky najdou jistě také uplatnění u bytových domů, kde lze lávky sestavovat vedle sebe a vytvořit tak průběžné komunikace mezi jednotlivými komíny. V nabídce je varianta s přímým i rohovým zábradlím v barvě červené, hnědé a černé.

Nadkrokevní držák pro anténu

A když už jsme u střechy, tak bychom neměli opomenout zmínit nový nadkrokevní držák pro anténu. Nabízí bezpečné uchycení telekomunikačních prvků nad střechou. Kromě antény (Wi-Fi, televizní, satelitní, rozhlasové apod.) lze tento produkt rovněž využít např. pro uchycení kamery. Protože se držák kotví přes kontralatě do krokví, není žádným způsobem poškozena doplňková hydroizolační fólie pod krytinou. Nadkrokevní držák pro anténu lze díky univerzálnosti použít pro jakýkoliv model krytiny Bramac.

Více o novinkách a produktech společnosti naleznete na internetových stránkách www.bramac.cz.

¹) Zpracováno z tiskových podkladů
Autor:
Foto: Archiv firmy