Bramac – kompletní řešení pro střechu na celý život

Stojíte před rozhodnutím vyměnit střešní krytinu na vašem domě? Zvažujete, která by nejlépe splňovala požadavky na kvalitu, záruky a v neposlední řadě i vzhled? Nebo byste rádi využili slunečních paprsků k ohřevu vody a využili dotaci Zelená úsporám? Společnost Bramac nabízí kompletní řešení jak pro střešní, tak pro solární systémy.

Betonové střešní tašky Bramac jsou vyrobeny z vysoce kvalitních přírodních surovin. Na rozdíl od jiných střešních krytin se pevnost betonových tašek s časem zvyšuje a zajišťuje tak jejich dlouhou životnost. Proto společnost Bramac nabízí na svoje výrobky nadstandardní záruky – 30 let na tašky a 15 let na funkčnost střešního systému. Pokud se rozhodnete pro střechu z tašek Bramac, máte na výběr z deseti modelů s různou povrchovou úpravou a v mnoha barvách.

Střešní taška Reviva má klasický vzhled bobrovky, ale se všemi přednostmi velkoformátové tašky

Reviva – klasický vzhled bobrovky

Za nejtradičnější střešní krytinu nejen v České republice lze bezesporu považovat bobrovku. Pokud se podíváte na střechy historických budov nebo starších domů, ať již rodinných nebo správních, uvidíte právě tuto střešní krytinu. Proto přichází Bramac v tomto roce na trh s novinkou – střešní taškou Reviva, která nabízí klasický vzhled bobrovky, ale se všemi přednostmi velkoformátové tašky. Hlavními výhodami jsou především nižší pořizovací cena a nižší hmotnost, tedy menší zatížení krovu.

Tašky Reviva v provedení ebenově černá

Model Bramac Reviva je opatřen povrchovou úpravou Protector, která poskytuje pětinásobnou ochranu – proti zašpinění, ochranu před mechem a řasami, proti běžným povětrnostním vlivům, ochranu původní barevnosti a před extrémními vlivy životního prostředí.

Model Bramac Reviva je opatřen povrchovou úpravou Protector

Okapové systémy

Kromě kompletního střešního systému nabízí Bramac i plastové nebo plechové okapy. Okapový systém StabiCor P je bezúdržbový systém pro odvodnění šikmých střech. Žlaby, odpadní roury a tvarovky jsou vyrobeny z plně probarveného plastu, který je vysoce odolný vůči působení povětrnostních vlivů a stálobarevný.

Okapový systém Stabicor M je důmyslný spojovací systém bez nutnosti pájení a lepení. Stabicor M je vyroben z pozinkovaného plechu s ochranou barevnou vrstvou, díky které systém odolává velkým teplotním změnám a není u něj nutný nátěr.

Pohodlněji k solární energii

Pomocí solárních kolektorů můžete řešit jak ohřev teplé vody, tak i přitápění. Společnost Bramac dodává nejen solární panely integrované do krytiny nebo nadstřešní solární kolektory, ale zajišťuje dodávku celých solárních setů, tedy solární panely včetně zásobníků, čerpadlové skupiny, expanzní nádoby a potrubí.

Pomocí solárních kolektorů lze řešit jak ohřev teplé vody, tak i přitápění

Zkušenosti majitelů solárních kolektorů dokazují, že reálná úspora nákladů na ohřev vody se oproti tradičním zdrojům pohybuje mezi 65 a 70 % z celkových nákladů. Pokud se využívá solární kolektor k ohřevu vody a vytápění domu, pak úspora nákladů tvoří 25 až 30 % z celkových nákladů, u nízkoenergetických staveb i více.

Dotace na solární sety

V rámci dotačního programu Zelená úsporám lze získat na solární systémy Bramac státní dotaci. Produkty Bramac jsou zapsány v Seznamu výrobků a technologií na Státním fondu životního prostředí. Podrobné informace na webových stránkách www.bramac.cz.

V rámci programu Zelená úsporám lze získat na solární systémy Bramac státní dotaci
Autor: Romana Lásková
Foto: Archiv firmy