Bramac sází na nejmodernější technologie

Bramac, renomovaný výrobce betonových střešních tašek, vkládá do výroby střešních krytin a střešního příslušenství nejnovější poznatky a pokrokovější technolgie. Díky tomu firma rozšířila nabídku betonových modelů o nové povrchové úpravy.

Značka Bramac má u laické i odborné veřejnosti skvělé renomé a většina si ji správně spojí s výrobou střešních tašek. Méně se už ale ví, že Bramac náleží k celosvětovému koncernu Monier. Součástí skupiny Monier jsou nejen renomovaní výrobci střešních tašek a střešních doplňků, ale i např. komínových systémů.

Příslušnost k mezinárodní skupině Monier přináší řadu výhod. Obrovský význam má zejména participace na nejmodernějším technologickém vývoji, neustálých inovacích a testování výrobků. Skupina Monier otevírá dveře do špičkově vybavených laboratoří a je garancí prvotřídní kvality výrobků.

Testování výrobků

V laboratořích skupiny Monier se výrobky testují na různé extrémní zátěže. Testy simulují reálné podmínky při extrémních klimatických jevech, jakými jsou led, mráz, těžký sníh, silný vítr, déšť, vysoké teploty, intenzivní sluneční záření apod. Testy probíhají mimo jiné i ve větrném tunelu, který je jedním z největších testovacích zařízení ve střechařském průmyslu.

Ve větrném tunelu je možné nastavit různou intenzitu větru a různé množství padající vody imitující větrem hnaný déšť. Tak lze nasimulovat i ty nejextrémnější situace, které na střeše v reálných podmínkách mohou nastat. Zařízení umožňuje měnit sklon střechy a zkoumat tak těsnost krytiny při různých sklonech. Z výsledků těchto zkoušek se pak např. stanovuje tzv. bezpečný a minimální sklon pro jednotlivé modely střešních tašek. Jiné testy zase zkoumají mrazuvzdornost krytin a doplňků, jejich UV stabilitu, odolnost vůči vlhkosti, sací sílu větru apod.

Ve větrném tunelu je možné nastavit různou intenzitu větru a množství padající vody imitující větrem hnaný déšť. Tak lze nasimulovat i ty nejextrémnější situace

Inovace v povrchové úpravě tašek

Díky investicím do technologického výzkumu může Bramac každoročně uvádět na trh celou řadu novinek a držet si náskok před konkurencí. Obrovského posunu dosáhla firma v uplynulých dvou letech v oblasti povrchové úpravy betonových tašek. Bramac nejprve zákazníkům představil technologii STAR, kterou lze bez nadsázky označit za „hi-tech” ve výrobě betonových tašek. V letošním roce uvedl další novinku, betonovou tašku Classic s vyspělou povrchovou úpravou Protector PLUS. Díky dokonale hladkému povrchu z vysoce probarveného, jemnozrnného betonu vyniká tato nová taška celou řadou jedinečných vlastností a funkcí.

Oblíbený profil Classic v povrchové úpravě Protector PLUS

Povrchová úprava Protector PLUS

Povrchová úprava Protector PLUS zvyšuje odolnost krytiny vůči extrémním povětrnostním vlivům, vůči působení slunečního záření a působení znečištěného ovzduší. Dokonale hladký povrch tašky také poskytuje vyšší ochranu před usazováním nečistot, mechů a řas. Krytina nemá tendenci blednout a dlouhodobě si uchovává původní barevnost a atraktivní vzhled.

V povrchové úpravě Protector PLUS Bramac zatím nabízí pouze tašku s oblíbeným profilem Classic. Klasický tvar této tašky koresponduje s architektonickou tradicí středoevropského regionu. Elegantní a symetrický profil tašky sluší tradičně vyhlížejícím domům i moderním novostavbám s jednoduchými tvary a velkorysým prosklením. Díky skvělému poměru cena/výkon a díky celé řadě inovativních funkcí se nová betonová taška Classic Protector PLUS v nabídce výrobců rozhodně neztratí.

Autor:
Foto: Archiv firmy