Ilustrační foto

Brno chystá opravu a přístavbu Mateřské školy Radost v Brně za 98 milionů

Brno 10. března (ČTK) - Brno chystá modernizaci a přístavbu v Mateřské škole Radost v Michalově ulici. Předpokládané náklady jsou 98 milionů korun. Díky přístavbě se zvýší počet míst o 48, řekl ČTK mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Nyní má školka tři třídy, kde je přes 70 míst. Práce se uskuteční letos a příští rok.

Modernizaci a přístavbu schválili radní města. "Modernizace je nezbytná s ohledem na technický stav budovy, díky přístavbě pak dojde k navýšení kapacity školky. V přístavbě dvoupodlažní budovy vzniknou další dvě třídy včetně provozního zázemí. Bezbariérovost objektu zajistí výtah," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Podle ní se počítá i s instalací vegetační střechy a rekonstrukcí kuchyně, která zajistí stravování pro oba objekty. "Obě budovy budou propojeny zastřešeným chodníkem. Projekt zahrnuje také sadové úpravy, hřiště nebo zpevněné plochy," dodala Vaňková.

Celkové náklady přesáhnou podle předpokladu 98 milionů korun. Přes 36 milionů by mohla pokrýt dotace, téměř 52 milionů dá město a necelými deseti miliony by se měla podílet městská část Brno-Líšeň.

Brno zřizuje 140 školek, do kterých chodí asi 11.500 dětí, a kolem 70 základních škol, které navštěvuje přes 32.000 žáků.

Autor: ČTK
Foto: Beloborod, zdroj: Shutterstock