Brno zvelebilo dolní nádraží modulární čekárnou

Správa města Brna přistoupila k oživování lokality dolního nádraží, které bude po dobu vlakové výluky podrobeno zhuštěnému provozu. Dne 13. května proto proběhlo slavnostní otevření Čekárny, která je atypická svým modulárním provedením i celkovým pojetím.

Projekt Čekárna je součástí rozvoje lokality dolního nádraží v Brně, které ožívá na více než jeden rok díky velké vlakové výluce na hlavním městském nádraží. Čekárna vznikla za účelem kultivace prostoru nádraží a je součástí širší akce (rozvoje nové městské části Trnitá), kterou iniciuje Město Brno. Autorem projektu i návrhu je Kancelář architekta města Brna. Zahrnuje 8 prosklených „city“ modulů, které poskytnou cestujícím komfortní moderní zázemí i zábavu. Je zde umístěno pohodlné sezení, dostupné jsou i elektrické zásuvky a připojení k internetu. Informační tabule poskytují pohled na aktuální dopravní situaci.

V jednom z modulů se představují brněnské firmy a strategické městské projekty, část kontejnerů funguje jako galerie předkládající historii železniční dopravy. Jiný modul zase nabízí model budoucí čtvrti Trnitá. V přistavených foodtrucích je přitom možné se občerstvit. Zajímavé je, že je zde propojena municipalita s nezávislou uměleckou scénou (výhledy na brněnský street art v přilehlém industriálním prostředí).

Fotogalerie

Autor: Bc. Helena Široká 1)
Foto: Marie Schmerková, Magistrát města Brna

1) čerpáno z tiskové zprávy www.brno.cz