Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Celoskleněná okna Skywall fascinujících rozměrů a štíhlá jako nikdy předtím

Český výrobce oken JANOŠÍK posouvá možnosti kolekce oken Skywall a přichází s verzí Skywall Sparrow, která boří limity v dosavadních rozměrech a je subtilní jako nikdy předtím. Fúze domu s okolní přírodou začala v novém měřítku.

Kolekci unikátních oken Skywall pro českého výrobce oken JANOŠÍK navrhl architekt Zdeněk Fránek. Využívá spojení nejlepších vlastností dřeva a skla v zcela nové dimenzi. Přírodní dřevo zajišťuje příjemný pocit v interiéru, zvenku chrání přetažená skla dřevěné rámy před povětrnostními vlivy a okno se tak stává bezúdržbovým. Přetažená skla jsou keramicky potištěná (smaltovaná).

CELOSKLENĚNÝ DESIGN díky přetaženým sklům

FIXNÍ BEZRÁMOVÁ OKNA až 16 × 3,2 m bez dělení

POSUVNÁ OKNA až 700 kg (cca 4 × 3,2 m), šířka posuvného rámu 50 mm

Celoskleněná okna Skywall jsou od roku 2014, kdy byla představena, součástí desítek domů i vil napříč Českou republikou. Všechna fixní okna jsou řešena bezrámově, posuvná a otvíravá okna jsou přetažená keramicky potištěným sklem, působí tak jako jednolité skleněné plochy. Minimalistický design vyzní především na dlouhých pásových oknech, které se mění v dlouhé pásy skel.

„Dobrý design u oken není vidět, okno v kontextu domu nevnímáte, maximálně splyne s domem a nechává vyznít výhledy za nimi a prostředí před ním,“ říká Jakub Janošík, který zajišťuje vývoj nových produktů. „To je i nosná myšlenka pro novinku Skywall Sparrow. Subtilní rámy více splynou, jejich čistý design je nepatrný. A velkoformátové plochy nic nenarušuje.”

Firma JANOŠÍK ve svém přístupu také vyniká vstřícnosti k atypickým řešením, vyvíjí různé detaily i celé výrobky pro konkrétní stavby na míru. Pro DDAANN architekty to byl detail, který okna Skywall slícoval s venkovní hranou fasády. Pro Fránek Architects vyprojektovali a vyrobili celoskleněnou kostku, která je vsazená do sedlové střechy.

Tento článek vyšel v šestém vydání časopisu INTRO - www.introonline.cz

Fotogalerie

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy