Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Celoskleněná zábradlí v hliníkových profilech

Firma Q-Railing z Emmerichu nad Rýnem se již řadu let zabývá výrobou a vývojem systémů zábradlí. Její specializací jsou zábrany a organizační dělení ze skla, hliníku a nerezových ušlechtilých ocelí. Firma dává důraz na maximální variabilitu řešení a jednoduchost montáže. Dodavatelem široké nabídky celoskleněných zábradlí do České republiky je společnost Chlebný, s.r.o.

Vlajkovou lodí jsou EASY GLAS systémy celoskleněných VSG zábradlí v montážních hliníkových profilech. Systémy SLIM, EVO a 3kN jsou konstruovány nejen pro interiérové, ale také exteriérové použití. Venkovní montáž je umožněna pouze použitím nerezového kotvícího materiálu a v případě montáže na podlahu drenážních podložek. Pokud je dobrá stavební a projektová připravenost je rychlost montáže celého zábradlí 1,5 až 2,5 h na běžný metr.

Jednoduchý variabilní systém

EASY GLAS SLIM – byl základním systémem, kterým firma vstoupila na trh. Jedná se o jednoduchý, variabilní systém pro celoskleněná zábradlí s certifikací celé konstrukce. Je primárně určen pro privátní obytné budovy a pro otevřené veřejné budovy. Dodáván je jak na montáž na podlahu, tak i na boční montáž. Systém je certifikován na zatížení 1 kN/m.

Základní systém EASY GLAS SLIM
 

Profil pro boční montáž

EASY GLAS EVO – je inovativní profil skládající se z montážní lišty a osazovacího profilu. Jeho předností je možnost finální kompletace ve výšce po demontáži lešení nebo práce z plošiny. Určený je pro privátní obytné budovy a pro otevřené veřejné budovy. Ideální určení jsou obchodní centra včetně jejich teras. Je na rozdíl od ostatních systémů jen pro boční montáž. Certifikace s VSG skly od 16,76 po 21,52 mm je na zatížení 1 kN/m.

Inovativní profil EASY GLAS EVO

Zábradlí pro extrémní zatížení

EASY GLAS 3 kN – Fotbalový stadión, letiště a jiné objekty kde je předpoklad extremního zatížení zábradlí, to je parketa pro tento systém. Dodáván je, jak na montáž na podlahu, tak i na boční montáž. Je certifikován s VSG skly od 20,76 po 31,52 mm. Systém je certifikován na zatížení 2 - 3 kN/m dle způsobu kotvení profilu do konstrukce stavby.

Systém EASY GLAS 3 kN pro extrémní zatížení

Další možnosti

Kromě těchto systémů nabízí Q-Railing také bodové kotvení VSG celoskleněného zábradlí EASY GLAS SYSTEM a samozřejmě nerezové modely zábradlí, které lze kombinovat s různými typy výplní, a nebo dřevěných madel. V nabídce jsou různé modelové řady, a ty firma každý rok doplňuje a zdokonaluje. Designový systém QUICKRAIL už ze svého názvu je určen pro rychlou a tedy levnou montáž. SQUARE-LINE ostré hranaté rysy, klasika Q-LINe, či extravagantní EASY-Q-WEB.

Filozofií je nabídnout architektům, projektantům a investorům špičkové zpracování dílů, chytré řešení detailu a jednoduchost montáže s důrazem na úsporu nákladů při výstavbě či rekonstrukci.

Autor: Jiří Chlebný
Foto: Archiv firmy