Celoskleněné dveře a stěny SAPGLASS

Sklo má kouzelnou moc. Prosvětlí interiér a pustí do něj spoustu světla, zároveň ale se správnou úpravou poskytne částečné nebo úplné soukromí. Doposud byly celoskleněné stěny typické spíše v kancelářských a komerčních prostorech. Díky širokému výběru skel a kování, moderním vzorům a dostupné ceně vtisknou vlastní tvář i domu či bytu.

Celoskleněné stěny jsou vhodné všude, kde je zapotřebí místnosti rozdělit, odhlučnit, ale zároveň nechat interiér vizuálně propojený. Prakticky oddělí kuchyň od obývacího pokoje nebo předsíň od obytné části, zajímavě lze vytvořit i předěl mezi ložnicí a šatnou. Skvěle zapadnou do každého stylu, jsou bezpečné a na víc nabízené v široké škále typů a motivů. Vybrat můžete mezi skly čirými nebo průsvitnými, přes které není vidět. Tím však možnosti zdaleka nekončí. „Na celoskleněné dveře i stěny můžete nechat aplikovat rozmanité vzory, kterými celou plochu zpestříte. Navíc se tím rozehraje zajímavá hra světla a stínů, když slunce dveře prosvěcuje a během dne mění světlo směr,“ uvádí Martin Rataj, produktový manažer SAPGLASS.

Výběr motivů na sklo je prakticky neomezený. V nabídce sortimentu SAPGLASS najdete téměř 50 vzorů – geometrické, inspirované přírodou, moderní jako např. písmo nebo barevné dětské motivy, ale nově i retro vzory. „A pokud si ze vzorníku nevyberete nebo máte prostě svou osobní představu, lze využít možnost speciálního keramického tisku, jehož prostřednictvím na sklo natiskneme jakýkoliv motiv či vzor dle vašeho přání. Dokonce je možné mít z každé strany na skleněných dveřích natištěný zcela jiný motiv, aniž by se vzájemně překrývaly,“ doplňuje odborník Martin Rataj.

Co se rozměrů týče, celoskleněné stěny využijete i v atypických prostorech. Na míru danému interiéru mohou být vyrobené do max. rozměrů 590 × 280 cm. Doplnit je lze celoskleněnými dveřmi a to otočnými, posuvnými i kyvnými, ve stejném vzhledu jako celá stěna. Kování či madla dveří si sladíte s ostatními interiérovými dveřmi tak, aby vše bylo jednotné. Bezpečnost je zajištěna kaleným sklem s pětinásobnou odolností oproti běžnému sklu. Více informací naleznete na www.sapeli.cz/sklenene-dvere nebo u našich specialistů na SAPGLASS.

Tento článek vyšel v šestém vydání časopisu INTRO - www.introonline.cz
Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy