Celoskleněné dveře PROMAGLAS® F1

Až doposud byly všechny typy prosklených požárních uzávěrů vyráběny s rámem na křídle. A to často z masivních požárně odolných profilů. Nikdo je však nevyráběl v bezrámovém provedení. Po takovém typu dveří byla na trhu dlouholetá poptávka! A to bylo hlavní výzvou pro naši firmu: zaplnit tuto „prázdnou díru“ na trhu.

Jelikož současné technologie výroby protipožárních skel PROMAGLAS® výrazně pozměnily technické parametry tohoto skla, snažili jsme se těchto vlastností využít a pustili jsme se do vývoje nového výrobku. Již ve fázi vývoje dveří bylo jasným zadáním skloubení požadavků na design a funkčnost! Šlo o to, vytvořit, odzkoušet a zavést na trh jedinečný výrobek, bezrámové dveře, který je svým vzhledem a designem nezaměnitelný. A podařilo se!

Nový designový prvek

Výsledkem jsou celoskleněné protipožární dveře PROMAGLAS® F1 – dveře s křídlem dveří zcela bez rámu. První svého druhu v ČR a zřejmě i v Evropě.

Nyní je to výzva pro investory, architekty a projektanty. Použít tento designový prvek tam, kde jsou kladeny vysoké požadavky na estetiku a zároveň na požární bezpečnost!

Dveře PROMAGLAS® F1 splňují požární odolnost EI30/EW45 DP1 a to v provedení jednokřídlém i dvoukřídlém.

  • Jednokřídlé dveře – max. rozměr 1364 × 2838 mm
  • Dvoukřídlé dveře – max. rozměr 2436 × 2668 mm

Dveře jsou osazovány samozavíračem, který byl odzkoušen na funkčnost 200 000 cyklů.

Certifikovaný výrobek

Použité materiály jsou na vysoké technické a kvalitativní úrovni. Veškeré kovové součásti výrobku jsou z nerez oceli. Kombinace skla a nerezové oceli zaručuje výrobku dlouhou životnost. Také zpracování materiálů je na vysoké úrovni – přesné a bezchybné. I díky tomu se podařilo úspěšně tento výrobek odzkoušet a certifikovat pro uvedenou požární odolnost.

V roce 2012 jsme realizovali již první dodávky celoskleněných dveří PROMAGLAS® F1 na zakázky v ČR. Mimo to proběhla také dodávka a montáž dveří v Bratislavě (SR). V současnosti připravuje naše technické oddělení podklady pro další dodávky na projekty, které se budou realizovat v následujících letech.

Dveře PROMAGLAS® F1 jsme vystavovali na stavebním veletrhu IBF 2012 v Brně. V rámci veletrhu byly dveře oceněny Zlatou medailí IBF 2012 v kategorii „Design”.

Autor: Ing. Miroslav Viktorín
Foto: Archiv firmy