Celoskleněné interiérové dveře – osobitost, individualita

Když se řekne slovo dveře, většina lidí si pod ním představí dveře klasické celodřevěné, nebo prokládané sklem, či jinými prvky. Avšak v současné době se na trhu stále více objevují celoskleněné dveře, které se stávají výrazným prvkem každého moderního interiéru. Velmi efektně se uplatní jak v bytě, rodinném domku, ale i v kancelářích, hotelích i ve veřejných prostorách.

Pro každého, kdo baží po prostředí plném světla a po pocitu volnosti v otevřeném prostoru se díky celoskleněným dveřím nachází vhodné řešení. Navíc se nejedná pouze o designový, nýbrž i o funkční prvek. Nejenom že oddělují jednotlivé místnosti, ale jsou i uzamykatelné. Odolná povrchová úprava skla i kování navíc nevyžaduje žádnou údržbu, přičemž i samotná volba povrchu je volitelná.

Jednotlivé druhy a vzory celoskleněných dveří, jsou zvoleny tak, aby každý zákazník mohl najít to pravé pro svůj interiér. Výběr dekorů může překvapit i zkušeného designéra, který si doslova může pohrát s netušenými možnostmi, které se u těchto dveří nabízejí.

Čiré sklo interiér prosvětlí, barevné decentně oddělí prostor, pískované a ornamentální sklo zabrání průhledu, ale zároveň propustí dovnitř příjemné rozptýlené světlo.

Mohla by vyvstat otázka, zda není složitá montáž? Avšak i zde bude odpověď příjemná. Montáž skleněných dveří je snadná a lze k zavěšení využít i klasické normované zárubně. Způsob výroby těchto dveří navíc vylučuje jakoukoliv možnost zranění ostrými střepy. Pokud se však přece jen podaří sklo poškodit, bude se chovat obdobně jako přední ochranné sklo automobilu.

A co říci závěrem? Celoskleněné dveře nabízí moderní design, snadnou montáž, širokou škálu druhů a dekorů, možnost realizace dle vlastního návrhu a vysokou bezpečnost. Stávají se tak výzvou jak pro investora, tak i pro samotného designéra, který díky celoskleněným dveřím může ukázat svou osobitost a projevit svou individualitu, při návrhu luxusního interiéru.
Autor: Aleš Brychta
Foto: Archiv firmy