Budova Galerie moderního umění v Hradci Králové

Centrum architektury Hradec Králové

Nové Centrum architektury Královéhradeckého kraje zahájilo v úterý 6. února činnost konferencí pro starosty. Centrum architektury je první organizací svého druhu v Česku. Zřizovatelem galerie moderního umění, pod kterou centrum spadá, je Královéhradecký kraj. Součástí konference byly přednášky a workshopy, ale také setkání s architekty.

Centrum architektury Královéhradeckého kraje je první organizací svého druhu v České republice. Působí pod Galerií moderního umění v Hradci Králové a mimo jiné metodicky pomáhá obcím v Královéhradeckém kraji optimálně nastavit pozici městských či obecních architektů, organizovat participační procesy při přípravě investic, připravovat vhodné typy architektonických a dalších soutěží, plánovat veřejné prostory, využívat v nich umění či regulovat vizuální smog. Centrum architektury by mělo pomáhat především těm obcím a městům, které nemají svého vlastního architekta.

Náplní krajského centra architektury bude také pořádání výstav, přednášek, workshopů nebo podporování obcí a měst v Královéhradeckém kraji při přípravě architektonických projektů, uvedli představitelé CAKHK.

Autor: Mgr. Zuzana Fajfrová 1)
Foto: Petr1888 , CC BY-SA 3.0, zdroj: www.wikipedia.org

1) Na základě zdroje: https://hradecka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/17923-v-kralovehradeckem-kraji-vzniklo-centrum-architektury-zahaji-cinnost-6unora.html