Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Český TON získal prestižní ocenění RED DOT za věšáky ze zbytkového dřeva

Odbornou porotu mezinárodní soutěže Red Dot Design Award, která oceňuje nejlepší designérské počiny, zaujaly věšáky Logs. Autory návrhu jsou Romin Heide a Hanna Litwin z mladého designérského studia Büro Famos.

Produkt porotu přesvědčil nejen jednoduchým a hravým konceptem designu, díky kterému lze věšáky kombinovat i ve větších počtech, ale také přístupem k uvědomělé produkci. Věšák ve tvaru hvězdy vzniká z těch částí kvalitního bukového a dubového dřeva, které již nelze využít při výrobě židlí. Balení výrobku navíc probíhá do recyklovaných krabic v chráněné dílně.

Studio Büro Famos

Hanna Litwin a Romin Heide založili berlínské designérské studio v roce 2012. Společně pracují na designu světel, nábytku a doplňků. Věnují se také vytváření korporátní vizuální identity pro různé podniky. Pracují novým způsobem s tradičními technologiemi, například s porcelánem. Při hledání inovativních postupů rádi kombinují různé disciplíny produktového designu. Mnohdy mají jejich výrobky ekologickou myšlenku, vždy se však do jejich práce tento prvek dostává postupně a nenásilně.

Fotogalerie

Autor: Mirka Vernerová
Foto: archiv TON