Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Čestné uznání pro firmu DAFE - PLAST za okno PROGRESS

Odborná porota 20. mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH udělila v soutěži GRAND PRIX oknu PROGRESS čestné uznání. Do soutěže bylo možné přihlásit výrobky, které přinášejí pokrok ve výrobní základně stavitelství a jsou srovnatelné se světovou úrovní.

Okna PROGRESS jsou vyráběna z unikátního profilu REHAU GENEO®. Na jeho výrobu je použit kompozitní materiál RAU-FIPRO®, který disponuje vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Firma DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o. šla při vývoji svého produktu ještě dál. Při kompletaci oken ve výrobě jsou do středových profilových komor vkládány speciální termoizolační vložky. Díky této zdánlivě nepatrné úpravě dochází k dalšímu zlepšení hodnoty tepelného prostupu celým oknem. Při provedení fyzických zkoušek v akreditované zkušební laboratoři byla naměřena hodnota tepelného prostupu Uw = 0,62 W/m2.K-1. Okna s takovými vlastnostmi hravě splňují i ty nejpřísnější požadavky pro bytovou výstavbu a firma je tedy doporučuje i pro pasivní a nízkoenergetické domy.

Okna PROGRESS však nevynikají jenom tepelně izolačními vlastnostmi. Dalšími nespornými výhodami jsou: výjimečná stabilita profilů, dokonalá akustická izolace, moderní design a maximální uživatelský komfort. Díky ultrastabilnímu kompozitnímu materiálu RAU-FIPRO®, ze kterého jsou profily oken vyrobeny, mohou mít okna PROGRESS rozměry, které dosud žádný plastový systém neumožňoval. Například balkónové dveře mohou mít rozměr 130×260 cm, okna 160×180 cm.

Díky hutnosti materiálu RAU-FIPRO®, trojitému celoobvodovému těsnění a mož nosti osazovat trojskla až do celkové tloušťky 45 mm lze zlepšovat zvukově izolační vlastnosti oken PROGRESS až do třídy 5, která je definována útlumem hluku RW = 47 dB. Těchto hodnot nebylo dosud možno s plastovými okny prakticky dosáhnout.

K modernímu designu oken PROGRESS přispívá rozšířená nabídka barevných dekorů a imitací dřeva, nyní je možno vybírat ze škály 38 barev. Větší sklon na skosených plochách (20°) a obliny s poloměrem 5 mm rovněž přispívají k příjemnému vzhledu oken. Okna PROGRESS je také možno vybavit kováním, které je skryto pohledům zvenčí. Žádné viditelné závěsy, žádné krytky neruší vzhled okna. Všechny uvedené skutečnosti potvrzují fakt, že s okny PROGRESS docílíte maximálního komfortu Vašeho bydlení.

Více informací získáte na stránkách www.dafe.cz.

Autor: Martina Brnická
Foto: Archiv firmy