Kvalitní plastová okna udrží chladný interiér i v horkých letních dnech

Chladný interiér i v létě díky kvalitním oknům

Tropické teploty jsou běžnou součástí letních měsíců. Během těchto dní není doporučováno zdržovat se (aspoň přes poledne) venku. Tolik chválená klimatizace sice přináší vítaný chládek, z dlouhodobého hlediska není zdraví vůbec prospěšná. Boj proti přehřívání interiérů je třeba vzít z jiné strany. Tou jsou kvalitní plastová okna s účinnými vlastnostmi proti přehřívání interiérů. Přibližme si je!

Kvalitní plastová okna s vysokou tepelnou izolací jsou vyrobena z materiálů, které mají nízkou tepelnou vodivost. Tato vlastnost omezuje přenos tepla mezi exteriérem a interiérem. Základním prvkem je v tomto případě izolační sklo.

Izolační sklo tvoří dvojice (i trojice) skleněných desek. Ty jsou od sebe odděleny vzduchovými mezivrstvami. Právě ty snižují přenos tepla. Kvalitní plastová okna navíc obsahují i vrstvy, které odrážejí infračervené tepelné záření. Tím se minimalizuje tepelný přenos a udržuje se příjemná teplota interiéru, aniž by bylo nutné zapínat klimatizaci.

Dalším prvkem, který přispívá k vysoké tepelné izolaci plastových oken, je rámový systém okna. Rámy kvalitních oken jsou vyrobeny z materiálů, které mají nízkou tepelnou vodivost. Také se dbá na jejich izolační schopnosti. Kromě toho jsou tyto plastové rámy vybaveny těsněním, které zabraňuje pronikání tepla.

Izolační vlastnosti plastových oken přijdou v létě jedině vhod

Efektivní ochrana proti UV záření

Plastová okna s ochranou proti UV záření jsou vybavena speciálními vrstvami, které se aplikují na povrch skleněných desek. Tyto vrstvy slouží k blokaci většiny UV paprsků, které by jinak pronikly do interiéru. Kromě toho, že blokace UV záření přispívá k udržení chladnější teploty v interiéru, přináší také ochranu interiéru.

UV záření je totiž běžnou příčinou vyblednutí a poškození materiálů v interiéru. Nábytek, podlahy, závěsy a další dekorativní vybavení ztrácí pod náporem UV paprsků svoji barvu. Vzpomeňte si například na obraz, který je umístěný proti oknu. Rychle bledne. Koupí plastových oken s vysokými anti-UV vlastnostmi tak přispějete nejen ke snížení teploty v interiéru, ale také jej ochráníte. Zmiňme také, že tím ochráníte i svoji pokožku, na kterou má dlouhodobé vystavení UV záření rovněž neblahý vliv.

Možnost větrání

Pro udržení příjemné teploty interiérů je nezbytný také mechanismus pro efektivní větrání. Okna s mikroventilací umožňují proudění vzduchu bez nutnosti okno naplno otevírat, čímž nedojde k návalu horkého vzduchu do interiéru. Tím se také zabrání vstup hmyzu dovnitř, zatímco do místnosti stále proudí čerstvý vzduch, který vytlačuje ten přehřátý.

Mikroventilace umožní proudění chladného vzduchu

Bezpečný nákup kvalitních plastových oken

Pro nákup kvalitních plastových oken využijte online kalkulátor ověřeného prodejce OKNA HNED. Kalkulátor je možné využít kdykoli, zdarma a bez jakékoli předchozí registrace. O kvalitě jím nabízených oken svědčí tisíce spokojených recenzí zákazníků a zisk prestižních certifikací. Nabízená okna nejenže splňují všechny záruky kvality, díky kterým zůstane váš interiér chladný i přes horké letní měsíce, ale také v zimním období naopak teplo v interiéru udrží. Objevte snadný nákup nových oken ještě dnes!

Autor: OKNA HNED
Foto: OKNA HNED