Chrudim - Zimní stadion

Chrudim zvažuje výstavbu nafukovací haly na místě hokejbalového hřiště

Chrudim 16. května (ČTK) - Vedení Chrudimi zvažuje, že by město nechalo postavit nafukovací halu na místě dosavadního hokejbalového hřiště v areálu městských sportovišť. Pomohla by sportovním oddílům po dobu rekonstrukce sportovní haly na Tyršově náměstí a sloužila by sportovcům a školám i v budoucnu. Novinářům to dnes řekl místostarosta Zdeněk Kolář (ANO).

"Řešíme různé technické věci jako umístění, možnosti provozu, napojení na energetické sítě a případně zázemí k hale, co se týká mobilních šaten včetně sociálního zařízení. Zvažujeme všechny varianty, abychom měli přesná čísla a předložili radě a zastupitelstvu města možné řešení výstavby haly," uvedl Kolář.

Chrudim začala v lednu první etapu rekonstrukce sportovní haly. Nafukovací hala by ale letos zřejmě ještě nestála, pomohla by až v příštím roce. Do budoucna by ji využívala veřejnost a jednotlivé sportovní kluby. "Prostor pro sportování zvláště v zimních měsících je ve městě nedostatek a kapacity jsou z hlediska poptávky nedostatečné. Je to další možné zařízení, které by umožnilo sportování zvláště mládeže," uvedl Kolář.

Město se v minulosti snažilo najít pro novou montovanou či nafukovací halu vhodné umístění. Původně měla stát u gymnázia, Pardubický kraj jako zřizovatel školy s tím však nesouhlasil, protože plánuje pro gymnázium postavit vlastní tělocvičnu. Nedávno se ukázalo, že na hokejbalovém hřišti již nesportuje tolik lidí jako dříve, takže by nová hala mohla stát tam, uvedl starosta František Pilný (ANO).

Autor: ČTK
Foto: Ben Skála, zdroj: www.wikipedia.org