Chytré Turbo pro ústřední topení od HAAS+SOHN

Krbová kamna s výměníkem jsou chytrým řešením a zároveň romantickým doplňkem centrálního vytápění. Vytápějí místnost, současně ale předávají teplo do teplovodního okruhu ústředního topení a zužitkovávají tak veškerou energii spalovaného paliva. S modely Farum s výměníkem a Trino AL s výměníkem nabízí HAAS+SOHN hned dva nové modely krbových kamen s výměníkem pro nadcházející topnou sezónu 2014/2015.

Oba jsou vybaveny externím přívodem vzduchu a novým patentovaným způsobem čištění výměníku. Své teplo předávají do vodního okruhu v poměru 70:30.

Skvělý tým: krbová kamna s výměníkem a ústřední topení

Krbová kamna s výměníkem v sobě snoubí pocit hřejivé pohody krbu s úsporností ústředního topení. Jedním dílem energie vytápějí přímo místnost, druhý díl se v teplovodním výměníku přemění v teplou vodu a hromadí se v tlakové nádobě. Dle potřeby je pak teplo předáváno do otopné soustavy ústředního topení, nebo je použito k přípravě teplé vody. Celá energie paliva je takto inteligentně využívána a tím se zlepšuje účinnost centrálního topení. To činí z krbových kamen s výměníkem chytrou možnost doplnění stávajícího vytápěcího systému. Navíc jsou ideálním řešením pro tzv. přechodné období, kdy vzniká potřeba rychle vytopit jednotlivé místnosti. „S krbovými kamny s výměníkem si můžete užívat romantiku praskajícího dřeva, topit šetrně s ohledem na životní prostředí a k tomu s čistým svědomím šetřit náklady na vytápění”, říká Miroslav Hubený, MBA, Manager marketingu a prodeje Haas+Sohn Rukov. S modely Farum s výměníkem a Trino AL s výměníkem nabízí Haas+Sohn v roce 2014 dva vysoce atraktivní modely.

Novinka: Model „Trino AL s výměníkem”

Teplovodní kamna Trino AL s výměníkem jsou díky svým útlým rozměrům, výšce 99 cm, šířce 58 cm a hloubce 54 cm při jmenovitém výkonu od 3,3 do 10,4 kW učiněným silákem, který předává své teplo v poměru 70:30 do ústředního topení popř. do místnosti. Výrazným rysem jejich vzhledu je elegantně oblý vrchní krycí tál a ušlechtilý keramický obklad dodávaný v několika barevných variantách – lesklá černá, slonová kost, medovník, terakota, hnědá, camel a bordeaux. Pod spalovací komorou s velkými prosklenými dvířky se nachází praktický úložný prostor na dřevo.

Trino Al s výměníkem terakota
Trino Al s výměníkem bordeaux
Čištění výměníku

Novinka: Model „Farum s výměníkem”

Model Farum s výměníkem od Haas+Sohn je vyveden v ušlechtilé černé barvě. Optický kontrast vzhledu dodává přírodní kámen „Woodstone prestige”, který obklopuje elegantně jeho dvě bočnice a horní stranu. Se jmenovitým výkonem od 5,0 do 15,3 kW a rozměry 123 × 62 × 62 cm (V × Š × H), se model „Farum” hodí do různě velkých místností a je zároveň ideální pro použití v nízkoenergetických domech. Poměr vody a vzduchu činí také u modelu „Farum s výměníkem” 70:30. Automatická ochrana proti přetopení navíc zajišťuje, díky uzavření přívodu primárního spalovacího vzduchu při příliš vysokých teplotách, dodatečnou bezpečnost.

Farum s výměníkem

Novinka: Patentovaný systém čištění výměníku

Pro čisté a pohodlné čištění výměníku vyvinula firma Haas+Sohn nový čistící systém. Patentovaným systémem lze výměník v minutě zvenku zbavit sazí a usazenin. Nečistoty napadají v uzavřeném systému přímo do spalovací komory popř. do popelníku a mohou být takto jednoduše odstraněny.

Přísnější emisní limity od roku 2015

Začátkem roku 2015 budou zákonné předpisy pro krbová a peletová kamna v Evropě podstatně zpřísněny. Tak vznikne např. v Německu 2. stupeň celostátní emisní skupiny a také v Rakousku vstoupí v platnost nové emisní ustanovení. Skupina Haas+Sohn nabízí svým zákazníkům také v této otázce naprostou bezpečnost, protože veškerá kamna od firmy Haas+Sohn splňují již dlouhou dobu všechny podmínky. Navíc jsou také nové modely krbových kamen s výměníkem značky Haas+Sohn připraveny pro splnění podmínek českého Zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. Podrobnější informace najdete na webových stránkách www.haassohn-rukov.cz.

Přijměte pozvání na veletrh FOR THERM v rámci veletrhu FOR ARCH Praha Letňany ve dnech 16. až 20.9.2014 do stánku HAAS+SOHN Rukov v hale 7 – B 10, kde si budete moci uvedené novinky prohlédnout.

Autor: Ing. Michaela Cintlová
Foto: Archiv firmy