Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Chytrý domov může mít dnes každý

Společnost ELKO EP s.r.o. přináší nový systém iNELS Smart Home Solutions, díky němuž docílíme nejen neomezeného pohodlí v našem domě, ale především oceníme výraznou úsporu energie.

Svět kolem nás je stále chytřejší. Po kapsách nebo kabelkách nosíme chytré telefony, po silnicích jezdí stále chytřejší automobily a někteří z nás již vlastní chytré televizory. Proč tedy nemít i chytrý domov, kde trávíme nejvíce času? Nedávno se mě kamarád ptal, proč by si vlastně měl svůj rodinný domek předělat na „chytrý dům”? Odpověděl jsem mu, že právě díky 21. století a vymoženostem, které nám vývoj technologií nabízí, můžeme v chytrých domech žít komfortněji, bezpečněji a přitom výrazně ušetřit. Nás může jen těšit, že mezi světovou špičku v tomto oboru patří ryze česká společnost z Holešova – ELKO EP se svým systémem iNELS Smart Home Solutions.

Nejde přitom jen o pohodlí. Takový dům sice umožňuje bezdrátové ovládání elektrických zařízení, spotřebičů, stmívání světel, ovládání rolet, žaluzií, garážových vrat, příjezdové brány, krytu bazénu, spínání spotřebičů a mnoho dalšího, nicméně především řeší jednu z hlavních otázek bydlení dnešní doby, a to je úspora energií. Navíc lze vše instalovat bez sekání do zdí.

Co umožňuje iNELS RF Control?

 • úsporu energií díky regulaci osvětlení a vytápění
 • spínání spotřebičů či elektrických zařízení na dálku
 • stmívání světel, světelné scény
 • ovládání rolet, markýz, venkovních i meziokenních žaluzií
 • ovládání příjezdové brány, garážových vrat
 • spínání spotřebičů v závislosti na reakci použitých detektorů
 • reakce na (nežádoucí) otevření okna nebo dveří
 • reakce na (žádoucí i nežádoucí) pohyb osob a mnoho dalšího, přesvědčte se sami!

Úspora na prvním místě

Konkrétní případy využití chytré bezdrátové elektroinstalace iNELS potvrdily, že roční úspora ve vytápění může dosáhnout až 30 %. I běžný dům nebo byt se po nenáročné montáži bezdrátových termohlavic může stát nízkoenergetickým.

V našich domácnostech je kladen největší důraz na úsporu ve vytápění, která tvoří největší položku rodinného rozpočtu. Tu systém iNELS dokáže v mnoha případech snížit až o třetinu. Navíc naše bezdrátové řešení iNELS lze kdykoli instalovat bez sekání a bourání,” uvedl Jiří Konečný, jednatel společnosti ELKO EP.

Konkrétním příkladem úspory energií je třípokojový panelový byt ve Zlíně o ploše 78 m2. Je vytápěný teplovodní soustavou ze společného domovního kotle a na radiátorech byly namontovány běžné termohlavice, bez možnosti nastavení programu. Roční náklady na topení činily 10 000 Kč. Majitelé se rozhodli pro instalaci čtyř bezdrátových termohlavic RFATV-1, které ovládají pomocí dotykové jednotky iNELS RF Touch. Hned po prvním roce došlo k úspoře na energiích necelých 30 %.

Druhým příkladem je středně velký rodinný dům v Uherském Hradišti. Dům o rozloze 130 m2 vytápí plynový kotel. Roční náklady na vytápění činily 30 000 Kč ročně. Po montáži osmi bezdrátových termohlavic RFATV-1 se roční náklady snížily na 18 027 Kč.

Pohodlí je také fajn

Dnes si jen velmi těžko můžeme představit, že se při přepínání programu zvedáte z pohovky a mačkáte tlačítko na vašem televizoru. A není také důvod. Proč se zvedat z pohovky, když potřebujete zhasnout světla, stáhnout žaluzie, zavřít příjezdovou bránu nebo například zakrýt bazén? Na sport a jiné pohyby je tu přeci jogging nebo fitness.

A jak to vlastně funguje? Bezdrátový systém iNELS RF Control umožňuje především rychlou a čistou instalaci, která se provádí jednoduše bez bourání či sekání do zdí. Jednotky (aktory) se mohou instalovat například do vhodné instalační krabice, do krytu osvětlení či do rozvaděče. Ať už děláte rekonstrukci nebo si chcete vylepšit své stávající bydlení, iNELS RF Control vám umožní vybírat pouze takové funkce, které právě potřebujete. Stačí vám pro začátek ovládat světla nebo regulovat topení? Není problém. Až budete chtít svůj domov zase vylepšit, stačí dokoupit další modul. Instalace je rychlá a jednoduchá, stejně jako ovládání prostřednictvím vašeho tabletu, chytrého telefonu nebo Smart TV Samsung. Nebudete již potřebovat žádný dálkový ovladač.

Aplikací v telefonu ovládáte celý svůj dům na dálku

Startovací sady pro každou domácnost

Společnost ELKO EP uvádí v současné době na trh i samostatné produktové sady, které si může koupit a nainstalovat každý. Jednotlivé sady mají různé využití a tomu také odpovídají jejich názvy – Hra světel, Topení na dálku, Topení s úsporou, Snadná termoregulace, Hudba ve vašem vypínači, Dům na dotek a Univerzální dálkový ovladač. Podle prvních reakcí zákazníků by se tyto sady mohly stát hitem letošních Vánoc.

Sada pro chytrý domov Topení s úsporou

10 důvodů pro bezdrátovou inteligentní elektroinstalaci iNELS RF CONTROL

 • Regulací topení lze ušetřit až 30 % nákladů na energie,
 • žádné stavební úpravy,
 • rychlost provedení elektroinstalace,
 • dostupná cena,
 • systém můžete kdykoli rozšířit,
 • bateriové napájení vysílačů – nehrozí úraz elektrickým proudem,
 • variabilita funkcí, které můžete měnit,
 • design, který vás nadchne,
 • odborná montáž a servis,
 • výrobek ryze české firmy, jejíž nejvyšší prioritou je spokojený zákazník.
Autor:
Foto: Archiv firmy