Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Čisté teplo z krbových vložek Romotop

Společnost Romotop, významný výrobce krbových kamen a vložek, přichází v letošním roce opět s novinkami, které zaručeně zaujmou!

Bezkonkurenční cena a kvalita – Romotop Heat

Řada krbových vložek HEAT je horkou novinkou od firmy Romotop. Veškeré modely splňují prakticky všechny požadavky, které běžný uživatel potřebuje pro provoz dnešních moderních staveb. Mají přívod externího vzduchu (CPV) a jeho centrální regulaci jedním ovládacím prvkem, šamotové topeniště a litinový rošt, systém vedení spalin DOUBLE SPIN, rám dveří ze speciálního tuhého válcovaného profilu a stavitelné nožky, které umožní snadno vyrovnat nerovnosti konstrukce podlahy.

Jak již bylo řečeno výše, řada Heat splňuje všechny požadavky na stavby dnešní doby a je hlavně zaměřena na objekty s nízkou potřebou tepelné energie na vytápění. U staveb s nižší schopností akumulovat teplo je vhodné teplovzdušné vložky Heat doplnit o akumulační sadu Mammoth, která prodlouží dobu sálání tepla z obestavby. Regulovatelný tepelný výkon krbových vložek řady Heat začíná již od 2,5 kW za hodinu, při velmi vysoké účinnosti okolo 84 %.

Krbová vložka Dynamic 2G 44.55.01 s prstenci Mammonth
Teplovodní výměník 2G W 59.50.01

Dynamic – krbové vložky z COR-TEN oceli

Po uvedení na trh již velmi dobře známe krbové vložky Dynamic 2G 44.55.01 a její sestry Dynamic B 2G 44.55.01 přichází firma Romotop s provedením Dynamic 2G 44.55.13 a Dynamic B 2G 44.55.13 se zadním přikládáním. Rozdíl mezi označením 01 a 13 je v hloubce topeniště, kdy označení 13 znamená, že je krbová vložka užší a má velmi nízký jmenovitý výkon.

Jelikož se firma Romotop snaží zákazníkovi vždy nabídnout maximální možnost výběru v segmentu krbových vložek, přichází s novinkami Dynamic 2G 66.50.01 a Dynamic 2G 66.50.13. Obě tyto varianty jsou opatřeny také zadním přikládáním. Tyto modely jsou situovány na šířku, proto nabízí zákazníkovi možnost přiložit delší polena. Výše uvedené modely jsou určeny hlavně pro nízkoenergetické domy, jelikož hodnota tepelného výkonu začíná již na hranici 2,5 kW a účinnost se pohybuje okolo 85 %. Na každý produkt z řady Dynamic lze osadit akumulační prstence Mammoth.

Krbová vložka Dynamic 2G 59.50.01 s akumulační sadou Mammonth
Krbová vložka Dynamic 2G 66.50.01
Autor: Tomáš Káňa
Foto: Archiv firmy