Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Čisticí zóny EMCO se stávají nedílnou součástí kvalitně řízené správy budov

Většině odborné veřejnosti je dnes již jasné, že vhodně zvolenou čisticí zónou lze výrazně snížit náklady na úklid a údržbu objektu, zajistit vyšší hygienu a přispět k delší životnosti interiérových podlahových krytin. Rohože vyráběné pod značkou EMCO jsou na našem trhu k dispozici v prvotřídní kvalitě a za rozumnou cenu. Stále více zákazníků se přesvědčuje o vysoké materiálové a konstrukční spolehlivosti této německé značky.

Hlavním úkolem čisticích rohoží je odstranit vlhkost i nečistoty z obuvi, zabránit jejich šíření, a tím zvýšit hygienickou čistotu budov. Čisticí rohože také snižují riziko uklouznutí a následného úrazu. Jejich další výhodou je snížení nákladů na údržbu navazujících podlahových ploch. Efektivní a vzhledově atraktivní systém vstupních čistících rohoží také ovlivňuje úvodní dojem každého návštěvníka při vstupu do jakéhokoli objektu.

Rohože zachytí výrazný podíl suchých nečistot a zanášené vlhkosti ve všech ročních obdobích. Jsou šetrné vůči životnímu prostředí, neboť šetří spotřebu vody, spotřebu energie a čisticí chemie. Napomáhají prevenci proti úrazům a zásadně snižují počet bakterií, které pronikají do budov.

Jaký typ rohože zvolit?

Čisticí rohože EMCO jsou vyráběny z hliníkových profilů a jsou typické praktickou otevřenou konstrukcí, jenž zajišťuje to, že špína padá do prostoru mezi profily. Jsou rolovatelné, což umožňuje jednouchou manipulaci při čištění a odstraňování nečistot v prostoru pod rohoží. Toto představuje zásadní výhodu oproti tzv. uzavřeným systémům rohoží, které vyžadují častější a nákladnější údržbu.

Jsou vybaveny různými typy čisticích vložek v závislosti na použití čistící zóny, buď do exteriéru nebo interiéru budovy. Jsou vhodné jak do vstupů pro pěší přechody, tak do vstupů, kde je používána drobná manipulační technika, jako jsou nákupní vozíky, dětské kočárky a paletové vozíky.

Tři stupně čisticích zón EMCO

Při realizaci stavebních projektů nabízí EMCO 3-zónový koncept čištění, při kterém se zachytí až 90 % nečistot a vlhkosti. Vysoké čisticí účinnosti dosahují rohože a rohožky EMCO kombinací hliníkových profilů s vložkami pro různé typy čištění.

Pro odstranění hrubých nečistot v 1. zóně čištění se hodí obzvláště rohože a rohožky s kazetovými kartáči a gumovou vložkou nebo jejich vzájemná kombinace s gumovými vložkami popř. škrabákový profil.

Čisticí rohože a rohožky EMCO tvořené odolnými kobercovými pásky s drsným vlasem zapuštěnými v hliníkových profilech jsou vhodné pro odstranění jemných nečistot ve 2. zóně čištění. V objektech s převažujícím silným znečištěním je možná kombinace s gumovými vložkami či kazetovými kartáči.

Poslední 3. zóna slouží k zachycování vlhkosti a zbytkových nečistot. Může být řešena buď formou kobercových rohožek, nebo celoplošných kobercových krytin ze speciálních vysoce kvalitních syntetických vláken. Zachycené částečky nečistot nejsou v rohoži vidět a při nejbližším úklidu je lze bez námahy odstranit.

Frekvence čištění bez systému EMCO
Frekvence čištění se systémem EMCO

NOVUS Česko s.r.o. – výrobce rohoží EMCO

Výrobní firma NOVUS Česko sídlí v Raspenavě u Liberce. Byla založena roku 2001 jako dceřiná firma německé firmy Novus GmbH, člena holdingu Erwin Müller Gruppe, Německo - EMCO. Více než 95 % výrobků směřuje na export.

Skupina EMCO patří k nejvýznamnějším dodavatelům v oblasti čisticích zón v rámci EU a výrobky s touto značkou provází padesátiletá výrobní tradice.

Výrobky EMCO jsou v hojné míře vyhledávány projekčními kancelářemi a architekty a obsazovány do významných stavebních projektů. Největším realizovaným projektem v loňském roce byla akce OZZ Mall v Rusku (výměra rohoží 950 m2).

V České republice najdeme čisticí systémy se značkou EMCO například v těchto objektech: OC Harfa Praha, OC Chodov, Galerie Vaňkovka Brno, Arkády Pankrác, OD Van Graaf, Václavské nám. Praha, OD Kotva Praha, Státní archiv Praha, Kika Ostrava, řetězec OD Billa, OD Lidl a mnoho dalších.

KVALITA

Výrobní procesy podle nejpřísnějších německých norem, řízené systémem SAP a s tím spojená vysoká kvalita a funkčnost výrobků.

TRADICE

Výrobky s touto značkou provází padesátiletá výrobní tradice a zkušenosti.

DODACÍ LHŮTA

Jsme přímým výrobcem s výrobním závodem v Raspenavě. Díky tomu rohože vyrobíme v krátkých termínech – velké stavební projekty nevyjímaje.

ŘEŠENÍ ŠITÁ NA MÍRU

Výběr z různých druhů profilů a vložek.

Povolte uzdu fantazii a vytvořte si vlastní kombinaci.

PORADENSTVÍ

Proškolený personál vám ochotně poradí, jaká čisticí zóna bude pro vás nejvhodnější.

TECHNICKÝ SERVIS

Naše servisní oddělení provádí zaměřování, pokládku rohoží a nutné opravy v krátkých termínech.

DISTRIBUČNÍ SÍŤ

Naše partnerské firmy naleznete na našich webových stránkách. Působí na celém území České republiky.

CERTIFIKOVANÉ VÝROBKY

Čisticí rohože EMCO disponují certifikáty osvědčující jejich výborné vlastnosti z hlediska protipožárních vlastností a prevence proti úrazům.

Bližší informace najdete na stránkách www.emco-rohozky.cz.

Autor: Ing. Jiří Liška
Foto: Archiv firmy