Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Čistotu uvnitř objektu zajistí kvalitní a účinné čisticí rohože EMCO

Vhodně zvolenou čisticí zónou lze dnes výrazně snížit náklady na údržbu a úklid objektu. Také nám zajistí vyšší hygienu a delší životnost interiérové podlahové krytiny. Pod značkou EMCO se vyrábí rohože prvotřídní kvality a hlavně za rozumnou cenu.

Rohože zachytí výrazný podíl suchých nečistot a zanášené vlhkosti ve všech ročních obdobích. Zasahují jak do exteriéru, tak do interiéru budovy. Jsou šetrné vůči životnímu prostředí, neboť šetří spotřebu vody, spotřebu energie a čisticí chemie. Napomáhají prevenci proti úrazům a zásadně snižují počet bakterií, které pronikají do budov.

Efektivní a vzhledově atraktivní systém vstupních čisticích rohoží ovlivňuje úvodní dojem každého návštěvníka při vstupu do objektu

Hlavním úkolem čisticích rohoží je odstranit vlhkost i nečistoty z obuvi, zabránit jejich šíření, a tím zvýšit hygie nickou čistotu budov. Čisticí rohože také snižují riziko uklouznutí a následného úrazu. Jejich další výhodou je snížení nákladů na údržbu navazujících podlahových ploch. Efektivní a vzhledově atraktivní systém vstupních čisticích rohoží také ovlivňuje úvodní dojem každého návštěvníka při vstupu do jakéhokoli objektu.

Investice do čisticích systémů EMCO se vyplácí již po několika měsících

Z jakých typů můžeme vybírat?

V současné době je na českém trhu možno zakoupit různé typy rohoží v různém stupni kvality použitého materiálu a s tím spojeného čisticího účinku a trvanlivosti.

Obecně lze upřednostnit tzv. otevřené systémy, jež jsou typické praktickou otevřenou konstrukcí způsobující to, že špína padá do prostoru mezi profily. Jako konstrukční materiál lze nejvíce doporučit hliníkové profily vybavené čisticími vložkami, kde můžeme využít nejlepšího poměru ceny s výkonem. Užitné vlastnosti ostatních materiálů jako dřevo, guma, textil, sisal, kokos či PVC jsou výrazně nižší a tudíž nejsou vhodné pro objekty s vyšší nebo extrémní frekvencí pohybu osob.

Kombinace hliníkových profilů s kartáčovou vložkou

U čisticí rohože nelze opomenout také hledisko bezpečnosti, především certifikaci na protiskluz, jak je rohož vhodná pro přechod handicapovaných osob (vozíčkářů, seniorů chodících o holi, nevidomých). To se týká také dámské obuvi s úzkými podpatky, kde u některých nevhodných typů rohoží je zvýšené riziko uvíznutí a následného úrazu.

U velkých objektů nabývají na významu i certifikáty spojené s protipožární prevencí, jako je index šíření plamene a kouře.

Čisticí rohože EMCO jsou vybaveny různými typy čisticích vložek v závislosti na použití čisticí zóny, buď do exteriéru, nebo interiéru budovy. Jsou vhodné jak do vstupů pro pěší přechody, tak do vstupů, kde je používána drobná manipulační technika, jako jsou nákupní vozíky, dětské kočárky a paletové vozíky.

Tři stupně čisticích zón EMCO

Při realizaci stavebních projektů nabízí EMCO 3-zónový koncept řešení, při kterém se zachytí až 90 % nečistot a vlhkosti. Vysoké čisticí účinnosti dosahují rohože a rohožky EMCO kombinací hliníkových profilů s vložkami pro různé typy čištění.

Třízónové čištění EMCO

Pro odstranění hrubých nečistot v 1. zóně čištění se hodí obzvláště rohože a rohožky s kazetovými kartáči nebo jejich vzájemná kombinace s gumovými vložkami popř. škrabákový profil.

Čisticí rohože a rohožky EMCO tvořené odolnými kobercovými pásky s drsným vlasem zapuštěnými v hliníkových profilech jsou vhodné pro odstranění jemných nečistot ve 2. zóně čištění. V objektech s převažujícím silným znečištěním je možná kombinace s gumovými vložkami či kazetovými kartáči.

3. zóna slouží k zachycování vlhkosti a zbytkových nečistot. Může být řešena buď formou kobercových rohožek, nebo celoplošných kobercových krytin ze speciálních vysoce kvalitních syntetických vláken. Zachycené částečky nečistot nejsou v rohoži vidět a při nejbližším úklidu je lze bez námahy odstranit.

Třízónový koncept čištění zachytí až 90 % nečistot a vlhkosti

Investice s rychlou návratností

Investice do čisticích systémů EMCO se vyplácí již po několika měsících. Pravidelné čištění a mytí podlahových krytin již nemusí být prováděno denně, ale v závislosti na provozu 1–3× týdně. Navíc již není nutné provádět důkladné chemické čištění. Prodlužuje se životnost krytin, snižují se náklady na čištění a opravy. Dochází k výraznému snížení provozních nákladů minimálně na polovinu, často je však úspora mnohem vyšší. Všechny tyto pozitivní momenty se umocňují v případě, že je dočišťovací systém EMCO součástí širšího 3-zónového konceptu EMCO.

Čisticí zóna zajistí vyšší hygienu a delší životnost podlahové krytiny

Rohože EMCO – značka tradice a vysoké kvality

Výrobní firma NOVUS Česko sídlí v Raspenavě u Liberce. Byla založena roku 2001 jako dceřiná firma německé firmy Novus GmbH, člena holdingu Erwin Müller Gruppe, Německo – EMCO. Více než 95 % výrobků směřuje na export.

Skupina EMCO patří k nejvýznamnějším dodavatelům v oblasti čisticích zón v rámci EU a výrobky s touto značkou provází padesátiletá výrobní tradice.

Výrobky EMCO jsou v hojné míře vyhledávány projekčními kancelářemi a architekty a obsazovány do významných stavebních projektů. Největším realizovaným projektem v loňském roce byla akce OZZ Mall v Rusku (výměra rohoží 950 m2).

V České republice najdeme čisticí systémy se značkou EMCO například v těchto objektech: OC Černý Most, OC Harfa Praha, OC Chodov, Galerie Vaňkovka Brno, Arkády Pankrác, OD Van Graaf, Václavské nám. Praha, OD Kotva Praha, Státní archiv Praha, Kika Ostrava, řetězec OD Billa a OD Lidl.

Vysoká čisticí účinnost 3-zónového čištění

Osm důvodů, proč si vybrat rohože EMCO

Kvalita

Výrobní procesy podle nejpřísnějších německých norem, řízené systémem SAP a s tím spojená vysoká kvalita a funkčnost výrobků.

Tradice

Výrobky s touto značkou provází padesátiletá výrobní tradice a zkušenosti.

Dodací lhůta

Jsme přímým výrobcem s výrobním závodem v Raspenavě. Díky tomu rohože vyrobíme v krátkých termínech – velké stavební projekty nevyjímaje.

Řešení šitá na míru

Výběr z různých druhů profilů a vložek. Povolte uzdu fantazii a vytvořte si vlastní kombinaci.

Řešení šitá na míru

Poradenství

Proškolený personál vám ochotně poradí, jaká čisticí zóna bude pro vás nejvhodnější.

Technický servis

Naše servisní oddělení provádí zaměřování, pokládku rohoží a nutné opravy v krátkých termínech.

Distribuční síť

Naše partnerské firmy naleznete na našich webových stránkách. Působí na celém území České republiky.

Certifikované výrobky

Čisticí rohože EMCO disponují certifikáty osvědčující jejich výborné vlastnosti z hlediska protipožárních vlastností a prevence proti úrazům.

Autor: Ing. Jiří Liška
Foto: Archiv firmy