Co přinesou Stavební veletrhy Brno?

Stavební veletrhy Brno, které se konají od středy 20. do soboty 23. dubna 2016, přinesou ucelenou nabídku nových technologií a technických řešení na stáncích vystavovatelů, kterou doplní nezávislá poradenská centra nebo aktuální odborné informace v doprovodném programu.

I v letošním roce se budeme věnovat mnoha zajímavým aktuálním tématům nejenom ve světě stavebnictví. Zahajovací konference se zaměří na hospodaření s vodou – realizaci opatření, která mohou eliminovat extrémní výkyvy počasí – povodně nebo sucha.

Zahajovací konference je Inženýrským den ČKAIT a ČSSI

Situaci vodních zdrojů na našem území v důsledku změny klimatu a na možnosti, jak následky negativních dopadů omezit různými adaptačními nebo ochrannými opatřeními se bude věnovat zahajovací konference, která je zároveň Inženýrským dnem ČKAIT a ČSSI. První blok se zaměří na klimatické změny, druhý pak na strategie a technická opatření proti hydrotechnickým extrémům. Jednotlivá témata představí zástupci ministerstev, povodí, kompetentních úřadů a vysokých škol. Chybět nebudou ani praktické ukázky protipovodňových opatření ve speciálním bazénu před pavilonem Z.

BIM – méně chyb v návrhu, koordinaci a realizaci stavebních projektů

V rámci doprovodného programu se uskuteční i odborný seminář zaměřený na problematiku BIM. Seminář chce dát účastníkům odpovědi na otázky týkající se implementace metodiky BIM ve stavebnictví. Přiblíží, jaké jsou počáteční investice uplatnění BIM v projektové praxi nebo jaké jsou teoretické znalostní a praktické odborné požadavky na práci s BIM nebo vliv BIM na transparentnost výběrových řízení.

Další zajímavá témata v doprovodném programu veletrhu

Doprovodný program veletrhu se bude věnovat ale i dalším tématům aktuálním nejenom ve světě stavebnictví. Stranou pozornosti nezůstanou například ani inovace a technologie v rozvoji regionů, 21. mezinárodní sympozium Mosty nebo oblast dotačních titulů, a to jak zaměřených na energeticky úsporné stavění a rekonstrukce, tak i například na kotlíkové dotace. Chybět nebude ani problematika zásobování vodou pro byty, domy a zahrady.

Nová zelená úsporám a Operační program Životní prostředí

Aktuální dotační příležitosti v oblasti energetických úspor v obytných domech a obnovitelných zdrojů energie, které nabízí program Nová zelená úsporám, a také novinky v Operačním programu životní prostředí 2014–2020 vám představí Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR. Po celou dobu konání akce budou odborníci ze SFŽP ČR připraveni poskytnout kromě obecných informací také individuální konzultace a poradenství.

Pro více informací navštivte internetové stránky www.novazelenausporam.cz a také www.opzp.cz.

Dotace na energetické úspory v bytových domech z programu IROP

Specialisté Centra pro regionální rozvoj České republiky budou poskytovat informace k možnostem získání evropských dotací na zateplení a jiná úsporná energetická opatření u bytových domů. V rámci Integrovaného regionální operačního programu (IROP) je pro období 2014 až 2020 na energetické úspory v bydlení k dispozici přibližně 17 miliard korun. Momentálně je otevřena Výzva č. 16, a to až do 30. listopadu 2016.

Od žárovky po inteligentní domácnost

Návštěvníci pavilonu M získají na ploše přes 300 metrů čtverečních nejenom informace potřebné k rozhodnutí o vhodném osvětlení do domácnosti, ale i informace o tzv. inteligentní domácnosti. Letošní tematickou novinkou je například problematika vlivu osvětlení na podání barev, optimální osvětlení koupelny nebo tzv. chytré osvětlení v obývacím pokoji. Návštěvníci si opět budou moci vše v reálných podmínkách vyzkoušet a využít bezplatného poradenského servisu. Partnery projektu jsou společnosti ABB, OSRAM Česká republika, Pražská energetika, Studio Jasyko a Veletrhy Brno, mediálními partnery akce jsou rádio IMPULS a deník Právo.

Prezentace výrobců střech pod hlavičkou Krytiny-strechy.cz

Výrobci střech se budou na veletrhu prezentovat v novém, unikátním projektu, který vytvořil ve spolupráci s BVV odborný portál Krytiny-strechy.cz. Expozice střech bude v pavilonu uspořádána pro snadnou orientaci a komunikaci mezi zákazníkem a výrobci střešních krytin. Návštěvníci si mohou rychleji, snadněji a mnohem přehledněji prohlédnout různé novinky, inovované postupy aj. přímo u výrobců. Na veletrhu budou zástupci pálených tašek, plechových a plastových krytin jako např. Satjam, Pama, Regra Plast, výrobce šindelů IKO nebo výrobci hliníkových a břidličných střešních profilů Keramet a Topstein. Nebudou chybět ani přední dodavatelé nadkrokevních izolací Pama. Čeká na vás i překvapení v podobě soutěže o střechu ze skandinávské ocele s odměnou pro každého.

Veletrh PTÁČEK při Stavebních veletrzích Brno

I v roce 2016 se souběžně se Stavebními veletrhy Brno uskuteční v pavilonu V i Veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK - velkoobchod, a.s., který bude zpřístupněn široké veřejnosti v pátek 22. a v sobotu 23. dubna.

V rámci této akce představí společnost PTÁČEK - velkoobchod, a. s. svoji nabídku výrobků více než 145 dodavatelů z oboru topení – plyn – voda – sanita – inženýrské sítě.

Získejte vstupenku na veletrh výhodněji!

Chcete navštívit veletrh výhodněji? Zakupte si vstupenku online! Zvýhodněné vstupenky získáte na webových stránkách www.bvv.cz/svb (odkaz VSTUPENKY & REGISTRACE). Vyberte Stavební veletrhy Brno, zaplaťte online, a navštivte veletrh za 80 Kč. Sleva platí pouze pro úspěšně provedenou online platbu.

Více informací naleznete na stránkách www.bvv.cz/svb.

Autor: Ing. Jana Tyrichová
Foto: Archiv firmy