Špičkové technologie v oblasti střech a obvodového zdění se letos představí v Mnichově DACH+WAND 2004 vedoucí veletrh pro perspektivní průmysl

V květnu od středy 19. do soboty 22. proběhne na výstavišti v Mnichově další ročník mezinárodního kontraktačního veletrhu DACH + WAND 2004, který je zaměřen na střechy, zdění a technologie izolací. Tato špičková odborná akce, která putuje každý rok mezi významnými veletržními městy Německa, existuje nepřetržitě již od roku 1957. Mnichov tento veletrh naposled hostil před 34 lety a letos převzal štafetu po Hamburgu. Tradiční součástí veletrhu je stejnojmenný odborný kongres.

Veletrh DACH+WAND, který pořádá společnost GHM (Gesellschaft für Handwerksmessen mbH - Společnost pro veletrhy řemesel) je považován za největší specializovaný mezinárodní veletrh zaměřený na oblast střech, zdění, izolací a energetických úspor. To platí nejen pro Německo, ale také v mezinárodním měřítku. Tento veletrh je místem, kde se návštěvník seznámí s nejčerstvějšími inovacemi, postupy, technologickými systémy a obecně řešeními při modernizaci nebo přestavbě střech a obvodových konstrukcí. Společnost GHM se v Německu řadí mezi největší pořadatele veletrhů, ale i středních a menších výstavních akcí - vesměs zaměřených na řemesla - na nichž se v roce 2002 účastnilo 4700 vystavovatelů a 480 000 návštěvníků (poslední známý údaj).

Nomenklatura veletrhu zahrnuje nejen novinky v oblasti střešních krytin, hmoty a materiály pro stavbu střech, nové trendy v oblasti stavby podkroví, izolace plochých i šikmých střech, novinky v opláštění vnějších stěn budov, nové trendy v tepelné izolaci objektů, nové trendy ve výrobě krovů a vikýřů, ale i novinky v oblasti využití solární energie. Právě toto téma je pro hostitelské město typické. Mnichov se totiž může pochlubit největší solární střechou na světě a Bavorsko, jehož je metropolí, mohutnou výrobní základnou fotovoltaických panelů. Už tradičně se s velkým zájmem návštěvníků veletrhu setkávají také ukázky historických řemesel. V centru pozornosti návštěvníků veletrhu budou jistě i ukázky nářadí pro klempíře a pokrývače. K hlavním cílovým skupinám návštěvníků veletrhu a kongresu patří nejen pokrývači, klempíři, či tesaři, ale odborných setkání se pravidelně zúčastňují také architekti, projektanti, stavební inženýři, investoři, zástupci nejrůznějších developerských firem a obchodníci s nemovitostmi. Plných 85 % návštěvníků tohoto veletrhu představují lidé s rozhodovacím postavení zbytek jsou lidé s vlivem na investičním rozhodování.

Základní údaje o veletrhu

Veletrh DACH+WAND 2004 zaujme na Novém výstavišti v Mnichově plochu 75 000 m2, na představí své výrobky a služby 342 vystavovatelů z 18 zemí světa. Nejvíce vystavovatelů - 295 - je z Německa, následuje Rakousko (13) a Itálie (10). Ostatní země jsou v tomto pořadí: Francie, Polsko, Švýcarsko (3); ČR, Lucembursko, USA (2) a po jednom vystavovateli jsou zastoupeny země Belgie, Čína, Chorvatsko, Nizozemsko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Turecko a Velká Británie. Údaje jsou k 26. březnu 2004.

Výstaviště otevře brány ve středu 19. května až do soboty 22. května 2004 a to vždy od 9 do 18 hodin s výjimkou soboty, kdy se za posledním návštěvníkem zavřou vstupní brány v 16 hodin.

Celodenní vstupenka stojí 14 €, celodenní studentská a žákovská 6 €, celodenní rodinná (2 dospělí + 1 dítě do 14 let) 22 €, celodenní skupinová vstupenka (od 8 osob) 8 €/osoba. Půldenní vstupenka (od 15. hodin) 8 €. Permanentka 27 €. Katalog stojí 10 €, poštou 13 €.

Autor:
Foto: Archiv firmy