DAFE-PLAST posunuje hranice v izolaci oken

Skutečnost, že okna PROGRESS vyráběná z kompozitního materiálu disponují vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi, je dnes již známá. Firma DAFE-PLAST Jihlava, s.r.o. šla při vývoji svého produktu ještě dále. Při kompletaci oken ve výrobě jsou do středových profilových komor vkládány speciální termoizolační vložky. Díky této zdánlivě nepatrné úpravě dochází k dalšímu zlepšení hodnoty tepelného prostupu celým oknem.

Při provedení fyzických zkoušek v akreditované zkušební laboratoři byla naměřena hodnota tepelného prostupu Uw= 0,62 W/m2.K-1. Okna s takovými vlastnostmi hravě splňují i ty nejpřísnější požadavky pro bytovou výstavbu. Bez nadsázky je možno říct, že okna PROGRESS jsou nejkvalitnějším výrobkem na našem trhu.

Úspora nákladů na vytápění

Při výměně původních dřevěných oken za okna PROGRESS v běžném panelovém bytě 3+1 s plochou oken 15 m2 je možno docílit roční úspory nákladů na vytápění až 4 950 Kč, v rodinném domku s plochou oken 30 m2 potom činí roční úspora bez problémů 9 900 Kč.

Okna PROGRESS však nevynikají jenom tepelně izolačními vlastnostmi, dalšími nespornými výhodami jsou: výjimečná stabilita profilů, dokonalá akustická izolace, moderní design a maximální uživatelský komfort.

Okna PROGRESS mají ve středových profilových komorách speciální termoizolační vložky, díky kterým dochází ke zlepšení hodnoty tepelného prostupu celým oknem o 2,5-4 % (dle typu zasklení a poměru plochy skla a rámu)

Nové rozměry a vyšší hlukový útlum

Díky ultrastabilnímu kompozitnímu materiálu RAU-FIPRO®, ze kterého jsou profily oken vyrobeny mohou mít okna PROGRESS rozměry, které dosud žádný plastový systém neumožňoval, např. balkónové dveře o rozměrech 130×260 cm, nebo okna 160×180 cm.

Díky hutnosti materiálu RAU-FIPRO®, trojitému celoobvodovému těsnění a možnosti osazovat trojskla až do celkové tloušťky 45 mm lze zlepšovat zvukově izolační vlastnosti oken PROGRESS až do třídy 5, která je definována útlumem hluku RW = 47 dB. Těchto hodnot nebylo dosud možno s plastovými okny prakticky dosáhnout.

Široká barevná škála

K modernímu designu oken PROGRESS přispívá rozšířená nabídka barevných dekorů a imitací dřeva, nyní je možno vybírat ze škály 38 barev. Větší sklon na skosených plochách (20°) a obliny s poloměrem 5 mm rovněž přispívají k příjemnému vzhledu oken.

Okna PROGRESS je také možno vybavit kováním, které je skryto pohledům zvenčí. Žádné viditelné závěsy, žádné krytky neruší vzhled okna. Všechny uvedené skutečnosti potvrzují fakt, že s okny PROGRESS docílíte maximálního komfortu vašeho bydlení.

Autor: Martina Brnická
Foto: Archiv firmy