Dispozice, které Vás nadchnou. To je dům ABELE od firmy HOFFMANN

Je to dům, ve kterém slunce neprosvětlí jen jednotlivé místnosti, ale i Váš život v něm. Dům moderního až funkciona- listického “střihu” s jednoduchými půdorysy obou podlaží, kde má vše své místo a funkci. Jako bonus, díky systému VELOX, je jeho velká energetická střídmost ve vztahu k energii potřebné na jeho vytápění a výborné klima uvnitř domu, a to i v parném létě. To znamená výraznou úsporu nákladů na jeho provoz a příjemné bydlení ve vysněném domě.

Pokud si nyní říkáte: „Tento dům se mi líbí, ale rád bych ho poupravil,” nemusíte se obávat. V rámci přípravy projektové dokumentace budete mít dostatek času probrat možné úpravy přímo s odpovědným projektantem. Stejně tak budete mít čas na specifikaci požadované energetické náročnosti Vašeho budoucího domu. Stavební system VELOX je používán pro energeticky úsporné, nízkoenergetické i pasivní domy již řadu let a zdá se, že nízkoenergetické a pasivní domy začíná volit více a více stavebníků.

Rodinný dům ABELE

Typový rodinný dům s názvem ABELE z nabídky chrudimské firmy HOFFMANN patří svým tvarem k domům s téměř univerzální možností výstavby. Dokonce najde své zákazníky i mezi majiteli úzkých pozemků, pro které bylo a je často jediným řešením volba individuálně zpracovaného projektu. Dům ABELE bude vždy zajímavou stavbou postavenou na jednoduchém půdorysu se zastavěnou plochou 168 m2 a s dvěma terasami. Jednou částečně zastřešenou a druhou, v druhém nadzemním podlaží, společnou pro oba dětské pokoje. Dům s obestavěným prostorem 727,10 m3 byl navržen, aby splňoval nároky pohodlného bydlení pro 4 i 5člennou rodinu. Součástí domu je i garáž s technickým zázemím pro vytápění. Vytápěn může být klasickými způsoby (kotel na plyn, elektřinu) a stejně tak je možné v rámci přípravy projektu využít i systém tepelného čerpadla. Jako „záložní zdroj” může být součástí domu i krbová vložka, která je schopná v meziobdobí zima–jaro či podzim–zima zajistit tepelnou pohodu propojeného prostoru – obývací pokoj, jídelna, kuchyň a hala s možnými rozvody teplého vzduchu do patra.

Tepelná akumulace

Náklady na provoz domu (vytápění) jsou a budou nízké, vzhledem k tomu, že dům je navržen ze stavebního systému VELOX – „ztraceného bednění” na bázi štěpkocementových desek. Zvolený tepelný odpor obvodové konstrukce byl v tomto případě dán tloušťkou 15 cm izolace. Nyní je u všech typových domů firmy HOFFMANN, s výjimkou domů pasivních, ve standardu polystyren ze samozhášivého, stabilizovaného šedého polystyrenu s přísadou grafitu EPS plus a s hodnotou R = 5,40 m2KW–1 resp. U = 0,18 Wm–2K–1. Velkou výhodou systému VELOX je tepelná akumulace nosného betonového jádra obvodových a vnitřních nosných stěn. Tato výhoda znamená nízký účet za vytápění a velmi příjemné vnitřní klima i v parních letních dnech bez nutnosti klimatizovat = další více náklad za drahou elektrickou energií. Také z hlediska zvukové izolace nabízí obvodové a zvláště vnitřní nosné stěny VELOX, oddělující hlavní části domu, nadprůměrné hodnoty indexu vzduchové neprůzvučnosti.

Firma HOFFMANN, která dodala stavební systém VELOX na více než 2000 staveb od rodinných domů až po bytové komplexy a je dlouhodobě největším dodavatelem stavebního systému VELOX, zajišťuje dodávky kompletních stavebnic VELOX pro hrubé stavby a také jejich montáž popřípadě zaučení pro montáž.

A pokud se ptáte, proč ke stavbě použít právě stavební systém VELOX od firmy HOFFMANN spol. s r.o. Chrudim, zde jsou odpovědi:

  • Již téměř 60letá tradice a prověřenost systému VELOX (výroba zahájena v Rakousku v roce 1956).
  • Vynikající tepelně izolační vlastnosti a velká schopnost tepelné akumulace díky sendvičové konstrukci obvodových stěn.
  • Obrovská variabilita a stabilita systému VELOX daná stavebnicovým systémem a následnou zálivkou nosných stěn a stropů betonem.
  • Komplexní řešení obvodových a vnitřních nosných stěn a stropů (u vícepodlažních domů) ze stejného materiálu.
  • Příznivá cena v porovnání s nadstandardními tepelně-izolačními vlastnostmi.
  • Odborná a kvalitní realizace zaškolenými pracovníky firmy.
  • Úspěšný katalog rodinných domů VELOX firmy HOFFMANN s řadou oceněných domů.

Pokud se chcete o nabídce firmy HOFFMANN dozvědět více, je možné si zdarma vyžádat firemní katalog typových domů, ve kterém najdete uvedené úspěšné domy i pětici PASIVNÍCH DOMŮ: SPRUCE 20 passive, LIME 20 passive, MAPLE 20 passive, MINERVA PASSIVE a PRIMA passive i dům roku 2014 s názvem LIME.

Stejně tak Vám pracovníci firmy vypracují cenovou nabídku na Váš vlastní projekt (i z jiných materiálů) a zajistí přepracování na systém VELOX. Toto vše zdarma.

Kancelář Hranice:

Bělotínská 288
753 01 Hranice na Moravě
tel.: 581 561 605
tel./fax: 581 561 330
e-mail: hoffmann.hranice@velox.cz
www.hoffmann.cz

Autor: Ing. Roman Šikl
Foto: Archiv firmy