Ilustrační foto

Do oprav chodníků a cest investuje Bohumín sedm milionů korun

Bohumín (Karvinsko) 8. února (ČTK) - Do oprav cest a chodníků chce letos Bohumín na Karvinsku investovat sedm milionů korun. Modernizuje deset silnic a odstavných ploch a 16 chodníků s celkovou plochou přes 3500 metrů čtverečních. ČTK to řekla mluvčí radnice Jana Končítková.

"Náměty k opravám jsme průběžně sbírali od našich obyvatel a přidali jsme k nim vlastní zkušenosti z terénních pochůzek. Vloni na podzim jsme po velké finální objížďce Bohumínem vybrali nejpotřebnější úseky. Letos se zaměříme především na chodníky a parkoviště, u silnic neevidujeme zásadní potíže či požadavky ze strany občanů, proto je jich letos méně než obvykle," uvedl starosta Petr Vícha (SOCDEM).

Město tradičně vypisuje výběrové řízení hned po Novém roce, daří se mu tak dosáhnout nižších cen než ve stavební sezoně. S opravami silnic se v Bohumíně začne v dubnu. Mezi plánovanými úseky je například úprava parkoviště u tělocvičny, která stojí naproti záblatské malotřídky.

"Jeho povrch je šotolinový a je v nevyhovujícím stavu, proto jej necháme vyasfaltovat. Plochu využívají především rodiče dětí z místní školy. Zkulturníme také parkování u restaurace Hvězda, kde dlouhodobě chybí vhodné podmínky pro odstavení aut. Setkáváme se s tím, že v těchto místech lidé stojí s vozidly mimo panely na území parku," uvedl Roman Pak z odboru životního prostředí a služeb. V plánu je i úprava sjezdu z cyklostezky k fotbalovému hřišti ve Vrbici a nebo výměna 12 vpustí v Mírové ulici, která umožní výškové srovnání povrchu silnice.

Za opravy 16 úseků chodníků město zaplatí 5,3 milionu korun. Nejdelším úsekem je oprava spojky mezi bývalým autobusovým stanovištěm a obchodní zónou. "Jde o dvou set metrový úsek vedoucí kolem autoservisu a garáží. Navazujeme tak na loňské práce, kdy jsme část plochy stanoviště přebudovali na 19 parkovacích míst a naproti postavili novou stezku pro pěší a cyklisty," uvedl Pak.

Úpravy čekají i chodníky na sídlišti Tovární a opravu město plánuje například i v Alešově ulici u rehabilitace. Všechny práce by měly skončit do 30. června. Mimo to chystá radnice také opravy výtluků po zimě, loni na ně vynaložila 900.000 korun, letos má připravený obdobný rozpočet.

Autor: ČTK
Foto: John_T, zdroj: Shutterstock