Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Dočišťovací kobercové systémy EMCO

Přibližně čtyři pětiny nečistot je přinášeno do budov z venkovního prostoru. Obuví jsou dále roznášeny do dalších prostor interiéru. Výsledkem jsou škrábance na podlaze, skvrny, barevné defekty a snížení kvality podlahového materiálu, což následně vede k předčasnému opotřebení a stárnutí podlahových krytin.

Dočišťovací kobercové systémy EMCO velmi úspěšně čelí těmto problémům tím, že pohlcují až 90 % zbytkové špíny, mechanických nečistot a vlhkosti již v samotném zádveří objektu. Svými kvalitními parametry chrání a prodlužují životnost následných podlahových ploch. Nacházejí široké uplatnění ve vstupních místnostech, halách, vestibulech, kancelářích, výtahách, v kavárnách, restauracích, ve školách, muzeích, obchodech, obchodních domech, ve vlacích, na lodích atp.

Vytváření image a důraz na bezpečnost

Dočišťovací kobercové systémy EMCO zajišťují již při vstupu do objektu přiznivý dojem, pocit pohodlí a bezpečí. Čistý a dobře udržovaný vstup v odpovídající barevné harmonii vytváří nezbytný předpoklad pro kladný dojem celé budovy.

Dočištovací systém s kvalitní absorbcí zvuku napomáhá vytvořit příjemnou a uvolněnou atmosféru. Kromě toho eliminuje riziko uklouznutí a případného zranění, které vzniká na špinavých a vlhkých podlahách. V neposlední řadě zkvalitňuje hygienické podmínky v prostorách s velkým provozem.

Investice s rychlou návratností

Investice do dočišťovacích systémů EMCO se vyplácí již po 6 měsících. Pravidelné čištění a mytí podlahových krytin již nemusí být prováděno denně, ale v závislosti na provozu 1–3× týdně. Navíc již není nutné provádět důkladné chemické čištění. Prodlužuje se životnost krytin, snižují se náklady na čištění a opravy a snižuje se frekvence nutné obměny podlahových krytin. Dochází k výraznému snížení provozních nákladů minimálně na polovinu, často je však úspora mnohem vyšší.

Všechny tyto pozitivní momenty se umocňují v případě, že je dočišťovací systém EMCO součástí širšího 3-zónového konceptu EMCO (1. + 2. zóna jsou hliníkové čistící rohože EMCO), kde dočištovací systém EMCO představuje 3. čistící zónu.

Třízónový koncept EMCO

Vysoká účinnost

Ve srovnání s běžnými tradičními rohožemi systémy EMCO proti špíně jsou schopné zvládnout její nápory jak v horizontálním tak vertikálním směru. Kobercové rohože jsou vyráběny ze speciálních dutých vláken, které transportují nečistoty od povrchu vlasu až k podkladu koberce. Struktura a typ vláken podporované vhodnými barevnými odstíny způsobují to, že špína absorbovaná dočišťovacím kobercem je prakticky neviditelná.

Kobercové rohože jsou vyráběny ze speciálních dutých vláken, které transportují nečistoty od povrchu vlasu až k podkladu koberce
Ideální délka dočišťovací zóny je 5 až 6 metrů, tak aby na ní přecházející osoba udělala alespoň 3 kroky

Modelové řady

Dočišťovací systémy EMCO jsou nabízeny v šesti základních modelových řadách: Maximus, Premium, Scratch, Focus, Modus, Favorit. Model Maximus je možné objednat s libovolným potiskem dle přání zákazníka pod názvem Maximus Image. Nejžádanějšími modely na českém trhu je Maximus a Scratch.

EMCO Maximus je čistící koberec, který kombinuje prvky luxusního koberce a čistící zóny. Díky své gramáži 1000 g/m2 najde uplatnění na vysoce frekventovaných místech, jako jsou vstupní haly, chodby hotelů, nebo různé komerční prostory. Lze vybírat ze 7 klasických, nebo z 5 melírovaných barev. Materiál koberce kombinuje 100% polyamid se systémem drsných jehliček, které čistí obuv.

Kobercová rohož Maximus (81.01 schwarz dessiniert)

EMCO Scratch se svou kombinací materiálů plní dvě funkce: hrubé nečistoty jsou otřené a jemné prachové částice se absorbují, což znamená, že dokáže zadržet až 90 % nečistot, které se dále nešíří do interiéru. Tyto specifikace dělají z tohoto čistícího koberce opravdu výhodnou investici, která ušetří až 65 % nákladů na úklid. Pro co nejlepší funkčnost se EMCO Scratch pokládá v pásech, přes které se chodí kolmo k čistícím proužkům.

Kobercová rohož Scratch (40.05 grau)

Dočišťovací kobercové systémy EMCO jsou vysoce kvalitní výrobky charakteristické vysokou schopností pohlcovat nečistoty určené pro interiéry budov, především pro plochy v zádveří. Je možné si vybrat z široké palety barev, jsou stálobarevné a v závislosti na zvoleném modelu se vyznačují příznivými hodnotami indexu šíření plamene a kouře. Je možné je dodat jako celoplošné systémy nebo jako individuální rohože standardních rozměrů nebo je lze vyrobit na míru.

Specifikace
TypMaximusScratch
Strukturařezaný vlasřezaný vlas
Materiál100% polyamid100% polyamid
Gramáž1000 g/m21150 g/m2
Reakce na oheňCfl-s1Cfl-s1
Třída32-LC331-LC3
Celková výška10 mm8 mm
Šíře130/200 cm200 cm
Délka25 bm20 bm
Autor: Ing. Jiří Liška
Foto: Archiv firmy