Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Dodavatel vratové techniky a automatických dveří

Společnost A.T.A. technik, s.r.o. se již od roku 1991 věnuje otvorovým prvkům značek »record«, »DORMA« a od roku 2000 »Novoferm«. Automatické dveře švýcarsko-německého výrobce »record« si v současné době získávají stále větší oblibu a s šířící se výstavbou mnohotvárných komerčních objektů jejich uplatnění stále narůstá. Pro zákazníky je připravena komplexní nabídka včetně prací na projektových přípravách a následné kompletace, montáže i servisu. Celoskleněné dveře a prosklené stěny »DORMA« mají moderní a účelový design, čímž mohou uspokojit maximální zákazníkovy požadavky. Ukázky opravdu zdařilých realizací byly uveřejněny v časopise Stavebnictví a interiér, č. 8/2001.

Vratová technika »Novoferm«

    Začátkem roku 2000 začala firma A.T.A. technik, s.r.o. s prodejem a montážemi garážových a průmyslových vrat.

    Tato činnost je zajišťována prostřednictvím obchodně-technického zastoupení v Českých Budějovicích. Nyní zkusíme krátce představit tuto součást nabízeného sortimentu firmou A.T.A. technik pro stavební trh. Pro zajištění výplní otvorů uvedeného charakteru firma po velmi pečlivém výběru zvolila výrobky společnosti Novoferm patřící do koncernu Thyssen – Krupp. Jedná se o značku s vysokou kvalitou a kompletním výrobním programem. Garážová a průmyslová vrata jsou řešena ve všech druzích a modifikacích.

    V nabídce garážových vrat jsou vrata sekční i výklopná, a to včetně vedlejších dveří ve stejných vzorech. V průmyslovém provedení se kromě sekčních vrat v různých variantách (vrata plná, prosklená, s integrovanými dveřmi, různé typy kování, apod.) často aplikují na dané stavební situace vrata rolovací. K vytvoření kompletního nakládacího místa mohou být vrata rovněž doplněna o dodávku nakládacích hydraulických můstků a těsnících límců (opět z výrobního programu Novoferm). V poslední době vzhledem ke stoupající snaze o dosažení úspor energií výrazně stoupá poptávka po halových předělech (rychloběžná svinovací vrata, kyvná křídlová vrata a těsnicí pruhy z PVC).

    Konstrukce vrat je řešena s ohledem na dlouhodobou životnost stavby a jejich užívání v extrémních podmínkách. Samozřejmým faktem je předepsaná bezpečnost každého výrobku. Dokladem neustálého výzkumu a vývoje jsou například v současné době na stavební trh dodávaná nová garážová vrata typu ISO 20 v rozšířené rozměrové řadě, novinky v oblasti rychloběžných vrat do interiéru i exteriéru nebo úplná novinka v oblasti garážové techniky, vrata NovoPort. Jedná se o sekční vrata s integrovaným pohonem (bližší informace viz článek společnosti Novoferm ČR s.r.o.).

    Za dobu rozšíření činnosti společnosti A.T.A. technik, s.r.o. byla již kromě množství realizací v oblasti garážové techniky předána k užívání celá řada průmyslových vrat pro využití v různých oborech průmyslové výroby, obchodní činnosti, autosalonů, apod.

    Z celé řady realizací je určitě stojí za to zmínit například: Obchodní střediska Budějovického Budvaru, vrata pro objekty Jihočeské energetiky, a.s.; ELK, a.s. Planá nad Lužnicí; Spedice WILLI BETZ BOHEMIA, s.r.o. České Budějovice; BRAWE Kaplice; VISHAY ELECTRONIC Blatná; TOOLS Zlivice; Mercedes-Benz České Budějovice; AUTO ŠEVČÍK Prachatice; Auto Kápl Malé Nepodřice atd.

Automatické dveře »record«

    V průběhu několika posledních let zaznamenaly automatické dveře nebývalou popularitu. Bezpochyby se nejedná o přechodnou módní záležitost, tyto prvky profiluje především jejich moderní design a specifické užitné vlastnosti. Společnosti A.T.A. technik, s.r.o. přispívají automatické dveře »record« ke stále vyššímu obratu a podílu na českém trhu. Zkusme se o krůček poohlédnout zpět a zhodnotit uplynulý rok 2001.

    Pro odborníky z firmy A.T.A. technik, s.r.o. byl tento rok velice úspěšný. Přinesl s sebou spoustu netradičních a zároveň velice zdařilých realizací. Patří mezi ně především pražský hotel Paříž. Neméně významná je síť marketů PENNY. A.T.A. technik již vybavila otevíravými dveřmi na 90 objektů tohoto typu, a to od roku 1997. V průběhu roku 2001 byla zaznamenána další zajímavá skutečnost. Výrazně vzrostl zájem o automatické dveře pro vyřešení vchodu do menších soukromých prodejen a obchůdků.

    Firma A.T.A. technik realizovala v loňském roce kromě významných zakázek (KOC Nový Smíchov, přestavba Kongresového centra v Praze) i menší akce. V síti supermarketů bylo nově přistavěno TESCO ve Frýdku-Místku, Plzni a Brně, a navíc 17 objektů PENNY marketů. Opravdu zdařilými realizacemi jsou okázalé objekty nejvýznamnějších pražských hotelů Ambassador, Paříž a Alta.

    V současné době patří firma A.T.A. technik, s.r.o. mezi největší dodavatele automatických dveří na českém trhu. Nabídka obsahuje automatické dveře s možnostmi použití v interiéru i exteriéru, nejčastěji však pro vstupní prostory obchodních domů, supermarketů, hotelů, bank, restaurací, nemocnic apod. Podle provedení a požadované funkce lze automatické dveře »record« klasifikovat na posuvné (jedno a dvoukřídlé) a teleskopické, posuvné s vyklápěcími bočními díly, skládací (harmonikové), otočné (křídlové), půlkruhové a celokruhové nebo lomené. Kromě těchto standardních provedení lze vytvořit individuální návrh a dle požadavku zákazníka dodat dveře zcela atypické. Mluvíme např. o dveřích protipožárních, celoskleněných nebo obložených dřevem. Používané profily a rámy jsou z Al slitin buď v provedení eloxovaném nebo v povrchové úpravě práškovými vypalovacími laky. K základnímu nosnému programu nabízí firma A.T.A. technik, s.r.o. i související dodávky nadsvětlíků, bočních skleněných výplní, výkladů apod. Dodací lhůty včetně montáže a uvedení do provozu jsou podle typu dveří 3 – 6 týdnů od technického upřesnění a uzavření smlouvy a to se zárukou té nejvyšší kvality.

Autor: Lenka Dvořáková
Foto: Archiv firmy