DOMOTEX 2018 a Uzin Utz AG

Každoročně se v lednu koná v německém Hannoveru mezinárodní veletrh DOMOTEX. K jeho neodmyslitelným a tradičním vystavovatelům patří mezinárodní koncern Uzin Utz AG, jenž se představil na čtyřech velkoplošných expozicích se čtyřmi obchodními značkami: UZIN (podlahová stavební chemie), WOLFF (nářadí a stroje pro podlaháře), PALLMANN (parketové laky a oleje) a RZ (ošetřovací a čisticí prostředky na podlahy). I nezaujatý návštěvník musel uznat, že stánky s označením C25 a C26 patřily k nejnavštěvovanějším expozicím v centrální hale 13.

UZIN

Stánek UZIN tentokrát přitahoval pozornost prezentací kolekce prémiových sádrových stěrkovacích hmot, které rozšířily stávající dvojici stěrkovacích hmot nové progresivní technologie Level Plus Effect S (UZIN NC 112 Turbo a UZIN NC 170 LevelStar NEU). Na předváděcím pódiu představené stěrkovací hmoty na bázi sádry s označením UZIN NC 110 NEU, UZIN NC 115 NEU a UZIN NC 118 NEU patří s výše dvěma uvedenými do skupiny prémiových výrobku označených jako GENERATION S.

UZIN NC 110 NEU je samorozlévací, extrémně hladká stěrkovací hmota na bázi sádry pro tloušťky vrstvy do 50 mm. UZIN NC 115 Turbo přestavuje vlákny armovanou sádrovou stěrkovací hmotu pro tloušťky vrstvy do 30 mm. Pro opravné práce je pak určena stabilní sádrová opravná hmota UZIN NC 118 NEU.

V krátkosti se dá říci, že všechny zmíněné sádrové stěrkovací hmoty se vyznačují mimořádnými vlastnostmi: velmi snadným rozmícháním s vodou, rovnoměrným rozlivem, extrémně vysokou savostí, krátkou dobou schnutí a rychlou zralostí pro pokládku. Výsledkem jejich aplikace je dokonalé provedení pokládky podlahových krytin. Jejich začlenění do skupiny stěrkovacích hmot GENERATION S je naprosto oprávněné, protože dokonale splňují tři základní atributy: (něm.: Schnell (rychlé), Sicher (jisté), Stark (pevné).

Více informací na webových stránkách www.uzin.cz.

WOLFF

Každý řemeslník ví, že bez kvalitního „vercajku” se prostě neobejde anebo je to pořádná dřina s nejistým výsledkem. Značka WOLFF, nabízející kompletní sortiment nářadí a strojů pro podlaháře a parketáře, je pojmem a významným pomocníkem v tomto oboru. V letošním roce představili zástupci výrobního závodu v Ilsfeldu novinku v podobě prořezávací pily Wolff PS 230 na parketové podlahy před následnými bouracími pracemi starých dřevěných podlah či jiných podlahových krytin. Nezanedbatelnou výhodou je vodicí tyč pro práci ve stoje. Neúnavný silný motor 2 000 W může pracovat bez prostojů a sada různých pilových kotoučů umožňuje prořezávat i minerální podklady, jakými jsou např. beton nebo potěr.

Návštěvník se měl možnost rovněž seznámit s dvěma novými míchadly, a to jednorychlostním míchadlem Wolff Power X 1000 a dvourychlostním Wolff Power X 1600. Obě míchadla se optimálně hodí např. pro rozmíchávání práškových stěrkovacích hmot, řídce tekutých malt, lepidel pro obklady a dlažby apod.

Více informací na webových stránkách www.wolff-tools.cz.

PALLMANN

Největší výrobce parketových laků a olejů v Německu vsadil na magii. V současné době PALLMANN dále rozšiřuje svoji veleúspěšnou řadu parketových olejů kombinovaných s voskem MAGIC OIL. Nejnovějším přírůstkem do této rodiny je novinka v podobě jednosložkového parketového oleje s voskem Magic Oil 1K, který je připravený k okamžitému použití bez nutnosti míchání s tvrdidlem. Stranou nezůstává ani oblíbený olejový základ PALL-X 333, který výrazně rozšířil svoji barevnou paletu v rámci programu Pallmann Color Collection, umožňující zákazníkovi individualizovat dřevěnou podlahu odpovídající jeho životnímu stylu a výrazu prostředí. Kolekce 24 barev dává široký prostor kreativním nápadům a individuální originalitě. Dobrým pomocníkem při rozhodování o volbě té které barvy do toho či onoho prostředí může být Pallmann vodítko v podobě rozdělení prostředí do čtyř různých životních stylů: minimalistický, klasický, vintage a pestrobarevný. Každý z těchto stylů v sobě zahrnuje šest barev, což v celkovém součtu je zmíněných 24 barevných odstínů.

Po mimořádném komerčním úspěchu s univerzální parketovou bruskou SPIDER představil Pallmann další přidanou hodnotou a nabízí příslušenství v podobě speciální sady kartáčů různé tvrdosti pro kartáčování dřevěných podlah. Pomocí této sady se dá obratem ruky vytvořit individuální strukturovaný povrch dřevěné podlahy.

Více informací na webových stránkách www.pallmann.cz.

RZ

Novinka v podobě barevného povrstvení (laku) RZ Turbo Protect Color umožňuje nejenom designově individualizovat elastické podlahové krytiny, ale zároveň, v případě jejich vysokého opotřebení, skýtá možnost jejich efektivní renovace namísto nákladné kompletní výměny. Středem pozornosti bylo i prémiové 2složkové polyuretanové ochranné povrstvení (lak) RZ Turbo Protect Plus, které poskytuje elastickým podlahám dlouhodobou ochranu a výrazně tak prodlužuje jejich životnost.

V posledních letech velmi oblíbená a progresivní UV technologie povrchové úpravy dřevěných podlah (Pallmann X-Light System) našla svoji alternativu i u RZ na elastické podlahové krytiny. Výhody RZ X – Ligt v podobě výsledné extrémní odolnosti povrchové úpravy, rychlosti provedení s minimálním prostojem (plocha je okamžitě pochozí a plně zatížitelná bez čekací doby na vytvrzení) jsou jasnými argumenty.

Více informací na webových stránkách www.rz-systems.cz.

LÄGLER

Stánek LÄGLER nechybí na žádném DOMOTEXu a je jedním z pevných jistot tohoto mezinárodního veletrhu. Tradiční expozice parketových brusek nesoucí značku LÄGLER, která je synonymem nejvyšší kvality, byla tentokrát doplněna o novinku k jednokotoučové parketové brusce SINGLE v podobě speciálního brusného talíře s diamantovými segmenty pro opracování podkladů – odstraňování zbytků starých lepidel, odolných zbytků lepidel na dlažbu a na zbroušení potěrů. Praktická účinnost této novinky byla demonstrována při pravidelných ukázkách a sklidila pochvalné uznání z řad odborné i laické veřejnosti.

Více informací na webových stránkách www.laegler.cz.

Autor: Ing. Vladimír Kouba
Foto: Archiv firmy