Dřevoobráběcí stroje a nástroje od firmy PANAS

Společnost PANAS s.r.o. byla založena v roce 1992 a jejím hlavním předmětem podnikání byly dodávky dřevoobráběcích strojů a nástrojů pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl. O rok později se stala autorizovaným prodejcem italského koncernu SCM Group.

V průběhu několika dalších let došlo k postupnému vývoji firmy, v roce 1998 bylo postaveno moderní obchodní, předváděcí a servisní středisko v Kostelci nad Orlicí. O něco později bylo zřízeno prodejní a servisní středisko v Praze. V té době již firma PANAS disponovala kvalitním týmem obchodních zástupců a servisních techniků.

Vývoj a současný stav

Promyšleným a důsledným vedením firmy, a vhodnými investicemi se od 1. ledna 2005 firma PANAS s.r.o. stala jediným dodavatelem strojů značky SCM do České republiky. SCM Group patří mezi přední světové výrobce dřevoobráběcích strojů, na trhu již působí více než 55 let. Vyrábí prakticky celý sortiment truhlářských strojů. Při vývoji a výrobě jsou použity nejmodernější způsoby konstrukce a technologie výroby, podpořené mnohaletými zkušenostmi z oblasti nábytkářského průmyslu. Technická řešení na strojích SCM převyšují ve většině případů řešení jiných výrobců.

V lednu 2005 otevřela firma PANAS novou pobočku s obchodním a servisním zázemím v Brně, v dubnu 2009 vznikla další pobočka v Babicích u Uherského Hradiště a v červnu 2009 byl po celkové rekonstrukci zahájen prodej v Praze.

V současné době společnost disponuje čtyřmi obchodními a servisními středisky – v Kostelci nad Orlicí, Praze, Brně a Babicích, kde je celkem zaměstnáno 45 lidí. Mezi nabízené komplexní služby patří zejména prodej dřevoobráběcích strojů a technologií od koncernu SCM Group, nástrojů od renomovaných výrobců (BSP, Garniga, Leut a dalších).

Kvalitní stroje s dlouhou životností

Stroje od firmy PANAS nakupují zákazníci, kteří kladou důraz na kvalitu strojů s jednoduchým a pohodlným ovládáním a s největším důrazem na dlouhodobou životnost a přesnost strojů. V poslední době se ve velké míře uplatňuje vybavení strojů elektronickým řízením, kde pomocí programů lze velmi rychle a přesně nastavit stroj na jiný druh výroby. Vzhledem k širokému sortimentu strojů dokážou tyto kvalitní výrobky uspokojit potřeby jak malých truhlářských dílen, tak i velkých firem, které se prosazují i na evropském a světovém trhu.

Mezi služby, které firma PANAS nabízí, patří broušení nástrojů včetně svozu. V současné době disponuje dvěma brusírnami – v Kostelci nad Orlicí a v Praze. Obě jsou vybaveny moderními německými automaty AKE-VOLMER a WALTER. K nabízeným službám patří samozřejmě i poradenství a pomoc při řešení technologických problémů.

Servisní činnost

Společnost má dostatečný počet vlastních servisních techniků, kteří jsou specializovaní na provádění servisní činnosti na CNC obráběcích strojích. Mají dostatečnou zkušenost, jazykovou vybavenost a jsou pravidelně proškolováni ve výrobním závodě. To vše zaručuje dostatečnou míru operativnosti a flexibility, zvláště v případě nutnosti servisního zásahu. Stále více se stává standardem dálková diagnostika strojů (tzv. telesolve), která umožňuje provádět kontrolu stroje (stav stroje, konfigurační parametry, pracovní programy, apod.) přes internet.

Rychlá dodávka náhradních dílů je řešena držením co nejširšího sortimentu dílů skladem. Sklady náhradních dílů jsou ve všech pobočkách firmy PANAS (Kostelec n/Orl., Praha, Brno a Babice u Uherského Hradiště). Mimo to jsou náhradní díly dostupné přímo ve skladu výrobce, do kterého má servisní oddělení firmy PANAS online přístup přes internetovou databázi. Pak je doba dodání dílu otázkou pouze dopravy (DHL, apod.).

Kromě záručního a pozáručního servisu strojů od firmy SCM Group zajišťujeme servis strojů i jiných výrobců.

Prezentace firmy

Firma PANAS se každoročně účastní všech hlavních veletrhů zaměřených na obrábění dřeva konaných v České Republice WOOD-TEC, PRAGOLIGNA a LIGNA BOHEMIA. Navíc pořádá dvakrát do roka vlastní výstavu ve svých prodejních střediscích. Vystavuje vždy kompletní sortiment dřevoobráběcích strojů (od tradičních strojů až po CNC obráběcí centra) a nástrojů. Výstavy na vlastních střediscích jsou mezi zákazníky velmi oblíbené. Na letošním veletrhu WOOD-TEC v Brně se těší firma PANAS na návštěvníky a zve je na svůj stánek.

1Zpracováno z podkladů společnosti PANAS s.r.o.
Autor: Vladimíra Štěpánková
Foto: Archiv firmy