Dveřní kliky v objektech se zvýšeným provozem

Výběr správného kování pro dveře osazené ve veřejném objektu je často podceňován, případně mu není přikládán takový důraz, jaký je kladen na výběr samotných dveří. Volba správné kliky je ale stejně důležitá, jako je výběr dveří.

Položili jste si někdy otázku, jaký komponent na dveřích je pro jejich ovládání nejdůležitější a nejvíce zatěžovaný? Je to dveřní klika. Bez dveřní kliky by byly dveře jako automobil bez volantu.

Přesto se i u veřejných projektů často setkáváme s faktem, že na prvním místě při rozhodování o výběru dveřní kliky je výhradně cena a částečně i design. Není ale brán zřetel na konstrukci daného kování.

Stane se tak, že luxusní dveře z tropické dřeviny jsou osazeny levnou nebo naopak vysoce designovou drahou klikou, která ale po několika měsících provozu nedrží na dveřích, je povislá nebo zůstane v ruce, neboť konstrukce kování není určena pro tak vysoké zatížení. To není dobrá vizitka pro objekt, ve kterém jsou tyto dveře umístěny.

Kování FSB model 1035 v objektovém provedení ASL

Levná klika se stane během provozu budovy velmi drahou

Při stavbě se většinou na dveřní kliky dostane až ve chvíli, kdy je již financí málo, a tak je vybrán levnější model kování, přestože v projektu bylo původně navrženo objektové kování.

Úspora na pořízení je však pouze při prvním nákupu. Nekvalitní kování, které konstrukcí neodpovídá předpokládanému zatížení v budově, bude časem způsobovat problémy a bude nutné jej vyměnit za nové. Každá tato výměna ale s sebou přináší nemalé dodatečné náklady, zejména v podobě odměny za provedenou práci spojenou s výměnou kování. U administrativní budovy s vysokým provozem, kde je více než několik desítek dveří, budou tyto náklady určitě nemalé.

Není lepším řešením pořídit kvalitní objektové kování ihned v době realizace stavby a tyto náklady uspořit pro jiné využití, než je dodatečná oprava dveřních klik?

Objektové kování FSB ASL = 1 milion otevíracích cyklů pro nejvytíženější dveře

Nová verze objektového kování ASL od firmy FSB stanovuje nový standard, a to bez nárůstu ceny s ohledem na skutečnost, že se jedná o 4. objektovou třídu. Je vhodná pro použití do vysoce namáhaných veřejných prostor jako hotelů, kancelářských budov nebo škol. Kování je certifikováno dle DIN EN 1906, 4. zátěžová třída.

Objektová klika pro vysoké zatížení nemusí být jen nerezová trubka!

Vzhledem k univerzálnosti a kompatibilitě celého konceptu dveřních klik ASL je k dispozici celkem 57 modelů dveřních klik. Dostupné jsou modely v nerezi, mosazi, hliníku a bronzu. Všechny modely dveřních klik vyráběných v hliníku lze opatřit eloxáží v odstínu bronz, mosaz a nebo libovolnou barvou RAL. Vyberte si design, který bude plně vyhovovat konceptu celého projektu. Na detailech přece záleží.

Objektové kování Südmetall Top Speed – 1 milion otevíracích cyklů dveří a vysoký standard

Cenově dostupné objektové kování dodávané ve 3. nebo 4. objektové třídě dle DIN EN 1906. Südmetall kování v provedení TopSpeed je dodáváno s patentovaným systémem montáže na bajonet. Díky tomuto systému mají kliky dlouhou životnost a zaručují bezchybnou montáž.

Kování Südmetall TopSpeed je také dostupné v mnoha modelových variantách vyrobených z nerezi nebo mosazi.

Krátce o společnosti E F B

Společnost E F B, spol. s r.o. je ryze českou firmou s více než 20letou historií. Do České republiky dováží kvalitní stavební kování, zámečnické prvky, kování pro celoskleněné konstrukce a sanitární vybavení pro bezbariérové prostory. Pamatuje rovněž na speciální vybavení pro veřejné objekty.

Více informací a kompletní nabídku objektového kování naleznete na stránkách www.luxusnikovani.cz.

Fotogalerie

Autor: Bc. Ondřej Šimanovský
Foto: Archiv firmy