Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Dveřní zámek MACO Protect Modul představuje nový standard

Jestliže váš sortiment zahrnuje různé výšky a typy dveří, jistě pro ně potřebujete více variant dveřních zámků. Nový model zámku MACO Protect Modul nabízí ideální řešení, neboť jej lze použít u většiny standardních zámků pro dveře různých výšek a současně přináší výrazné úspory nákladů na výrobu a skladování.

V jednotné pozici dveřních kastlíků, variabilní výšce štuplu , nastavitelné výšce horních uzavíracích bodů, nové možnosti prodloužení přídavným štulpem do výšky dveřního křídla až 3100 mm, nové kombinaci háků a trnů a v možnosti dodatečného výběru uzavírání pomocí různých štulpových modulů se skrývají nejsilnější zbraně funkčních komponentů zámku Protect Modul.

Jednotná pozice dveřních kastlíků

U dveřních zámků MACO Protect umožňuje modulový systém dveřních zámků všem výrobcům díky jednotné poloze zámkového kastlíku pro tří- až pětinásobné uzavírání maximální flexibilitu při dané standardizaci jejich výroby dveří. Jednotná pozice kastlíku zmenšuje nároky při zpracování a tím pádem i celkové náklady.

Jednotný uzávěr pro všechny uzamykací varianty

Nastavitelná poloha horních uzavíracích bodů

Vícenásobná uzavírání Maco jsou bez příplatku vybavena dodatečným ozubením ovládacího táhla. Ve spojení se zkracovacím nebo prodlužovacím štulpem může být vertikální poloha horního uzavíratelného bodu flexibilně upravena na požadovanou výšku dveří. Horní uzavírací bod lze v rozpětí od 1480 do 2030 mm (střed kastlíku) variabilně nastavit, čímž se maximálně přiblíží horní hraně.

Novinka – prodlužování přídavným mezikusem

Pro potřeby obzvláště vysokých dveří můžete standardní kování ze série MACO Protect Modul ještě prodloužit dodatečným mezikusem. Individuálně lze všechny dveřní zámky s kombinací háků a trnů, popřípadě se samostatnými háky nebo trny pomocí mezikusu prodloužit směrem vzhůru. Díky dodatečným uzamykatelným bodům v horní části dveří drží dveře zcela těsně a bezpečně. Takto lze zabezpečit dveře o maximální výšce až 3100 mm.

Štulpový modul s kombinací háku a trnu

Nová kombinace háků a trnů

Tato nová kombinace uzavírání v sobě spojuje výhody ocelových trnů s přednostmi velmi masivních háků, vyrobených ze speciální slitiny. Tvar trnu resp. háku umožňuje pohodlné zavírání dveří i při větším přítlaku. Kastlík zámku se vyrábí v jednotném provedení o délce 150 mm. Shodné upevnění šrouby ve vzdálenosti 220 mm poskytuje dostatek prostoru i pro velkorysé frézování. Uzavírání je zkonstruováno tak, že při přesném nastavení hák zasahuje cca 11 mm do protikusu a stále ještě zbývá dostatek prostoru pro možný pokles dveří.

Štulpový modul s přídavným zámkem
Štulpový modul s magnetickým čepem pro kontrolu uzamčení

Další štulpové moduly

Paletu nových technologií rozšiřují nové štulpové moduly, které poskytují tři různé možnosti uzavírání: modul s dodatečným zámkem, magnetické čepy pro kontrolu uzamčení a štulpový modul s integrovanými háky a trny.

Individuální výroba různě vysokých domovních, bytových či vedlejších dveří tedy může přejít ve výrobu průmyslovou. MACO Protect Modul pro to má ty nejlepší předpoklady, mezi něž bezesporu patří rozšířená možnost užití u standardních řešení s vícenásobným uzavíráním, naprostá přizpůsobivost pokud jde o osazení libovolnými uzavíracími prvky na PVC či dřevo a úspora času díky optimalizované přípravě a montáži. Užití tohoto systému umožní snížit počet skladových položek, a tím usnadní práci při výrobě a organizaci.

Autor: Ing. Lubomír Kaplan
Foto: Archiv firmy