ECO řada produktů firmy AIRFLOW

Trendem dnešní doby je úspora energie. Tohoto faktu si je naše firma plně vědoma a vychází vstříc požadavkům našich zákazníků. Populární designové ventilátory iCON byly doplněny o modely se značkou EcoAir v roce 2012.

Nejpopulárnější iCON15 dostal dva nové sourozence: model iCON15 eco (230 V/50-60 Hz) s příkonem 9,2 W a model iCON15S eco (12 VDC), který je dodávám včetně transformátoru a má spotřebu pouhých 7,5 W. Model iCON15S eco (12 VDC) je možné montovat i do zóny 1 (např. sprchový kout), stejně tak jako poslední z řady EcoAir a to model iCON30S eco (12 VDC, 123 m3/hod, 105 Pa).

Osoušeč rukou ecoDRY 550

V letošním roce jsme rozšířili nabídku „koupelnového vybavení” o špičkové osoušeče rukou v originálním designu od italských návrhářů. Není třeba znovu na tomto místě uvádět studie a ekonomické výpočty o výhodnosti elektrických osoušečů vs papírových jednorázových utěrek, zvláště na toaletách s vyšší návštěvností.

Elektrické osoušeče i přes vyšší úvodní pořizovací náklady mají podstatně ekonomičtější provoz.

Při vývoji se firma Airflow zaměřila na to, aby bylo dosaženo u nového osoušeče základních třech faktorů a to ekonomického provozu (nízký příkon osoušeče) současně s co nejrychlejším sušícím cyklem a kvalitní antibakteriální ochranou.

Nový model ecoDRY 550 všechny výše uvedené požadavky plně splňuje. Zvláště unikátní je systém dvojité antibakteriální ochrany. Vnitřní povrch plastových komponent je opatřen speciálním antibakteriálním systémem Agion®, který pomocí vrstvy anorganické sloučeniny stříbra výrazně redukuje výskyt bakterií a posiluje ochranu proti jejich výskytu s účinností až 99,9%. Osoušeč rukou ecoDRY 550 je navíc vybaven výkonným HEPA filtrem s účinností 99,997 %, který je zárukou, že na vaše ruce vždy fouká pouze čistý vzduch.

EcoDRY 550 nabízí současně mimořádný výkon. K dokonalému osušení rukou dojde za pouhých 10 až 14 sekund, díky vysokootáčkovému motoru (26 000 ot./min) s výtokovou rychlostí 250 km/hod. Současně šetříte elektrickou energii, neboť zabudovaný motor má příkon pouhých 550 W. Ve srovnání s podobnými běžnými elektrickými osoušeči s příkony cca 2 kW, je příkon ecoDRY 550 pouze čtvrtinový.

Designové ventilátory iCON

Dva modely

Všechny moderní špičkové osoušeče rukou, mezi něž patří i ecoDRY 550, jsou dnes konstruovány bez topných těles, neboť ta jsou doslova líhní bakterií, které si v teplém vlhkém prostředí přímo libují. Proto je i v našem osoušeči rukou teplo generováno přímo od motoru. I vypuštěním samotného otopného tělesa je dosaženo celkového nízkého příkonu osoušeče. I díky tomu může být zařazen do naší ECO řady produktů.

EcoDRY 550 se nabízí ve dvou provedeních. Základní verze je s krytem z ABS bílé barvy. Luxusnější provedení je s krytem z kartáčovaného hliníkového odlitku – stříbrný satén. EcoDRY 550 má zabudovaný i interní snímač, který vypne osoušeč, pokud by došlo k přelepení automatického pohybového senzoru spouštění sušení (vandalismus) a hrozilo by přehřátí a poškození motoru osoušeče.

Další z předností osoušeče rukou je jednoduchá montáž, stejně jako bezproblémová údržba a čištění. Jako na ventilátory iCON je i na osoušeče ecoDRY 550 poskytována záruka 3 roky.

Osoušeč ecoDRY 550 - ABS
Osoušeč ecoDRY 550 - Satin

Přednosti osoušečů rukou ecoDRY 550

 • Originální design od italských návrhářů v provedení bílý plast nebo saténový hliník.
 • Zapínání automatickým pohybovým senzorem.
 • LED „modré” osvětlení při chodu osoušeče.
 • Výtoková rychlost proudu vzduchu 250 km/hod.
 • Průtok 150 m3/hod.
 • 26 000 otáček/min.
 • Motor 550 W – spotřeba pouze 2,3 W na jeden sušící cyklus.
 • Velice rychlé osušení během 10-14 s.
 • Nízká hlučnost 68 dB(A)/2 m.
 • Výstup proudícího vzduchu v podobě vzduchové čepele.
 • Nejmenší vysokorychlostní osoušeč rukou ve své kategorii.
 • Revoluční dvojitý antibakteriální systém ochrany: antibakteriální systém Agion® a HEPA filtr.
 • CE, ochrana IP23, dvojitá izolace,
 • Elektrické napájení 220/240 V – 50/60 Hz.
 • 3 roky záruka.

Více informací najdete na stránkách www.airflow.cz.

Autor: Ing. Roman Rybín
Foto: Archiv firmy