Kování od firmy EfB spol. s r.o. - výrazný doplněk pro váš interiér

Firma EfB spol. s r.o. již od roku 1996 nabízí pro náročnější zákazníky designérské kování německého výrobce FSB GmbH. Vedle stále více kladeného důrazu na design překvapí zákazníka zároveň neobyčejně pestrá nabídka doplněná o ucelené designérské sady.

Dveřní a okenní kování

Vybíráte kování pro Váš nový dům či rekonstrukci staršího objektu? Při výběru kování se nechcete spokojit se skutečností, že při ovládání dveří a oken bude Vaše ruka prázdná a nepocítí žádnou radost z doteku na kliky ladných tvarů? Kování od firmy EfB spol. s r.o. splňuje i nejnáročnější kritéria a je jedním z neodmyslitelných prvků luxusního interiéru a výrazu celého objektu.

Funkce kování

Filozofie vývoje klade důraz na čtyři základní funkce ruky:

  • palec hledá protitah;
  • ukazováček hledá směr;
  • ruka jako celek chce mít oporu;
  • ruka nemá ráda hmat do prázdna a chce být zaplněna.

Výrobky FSB respektují přírodu

Výrobky FSB jsou certifikovány podle auditu EU ÖKO. FSB disponuje systémem ekologického managmentu. Základem je podniková ekologická příručka. Certifikace podle ekologického auditu je dalším důkazem, že výrobky FSB splňují vysoké požadavky na ochranu životního prostředí.

Autorský design FSB

Programy klik poslané do soutěže již na počátku roku 2003 (architekty Christopherem Ingehovenem z Düsseldorfu a Christopherem Mäcklerem z Frankfurtu nad Mohanem) jsou postupně rozšiřovány dalšími hvězdnými designéry a architekty. Švédský architekt a designér Thomas Sendell vytvořil tzv. organický ergonomický design. Od architekta Helmuta Jahna ve spolupráci s designérem Yorgo Lykouriou vzešla moderní série dveřních klik z Londýna. Francouzský designér Philippe Starck nově interpretoval a pojednal svou sérii PS2, navrženou pro FSB na začátku 90. let.

Další novinky

Filosofii FSB – oválně uchopující ruka a diagonálně činná paže – je dále konsekventně rozšiřována o nové série pro domovní a bytové dveře. Nabídka FSB je také rozšířena o stavebnici umožňující individuální realizaci. Vyvinuta byla také lehce a elegantně působící série klik s opticky zvýšenou volností ruky a k tomu novou upevňovací techniku, která výrazně snižuje náročnost montáže.

Ergonomie prostorového úchopu

Prodejcům takzvaných bezbariérových produktů byl představen samostatný program z nylonu a ušlechtilé oceli pro sanitu a bydlení. Přesně podle formule ergonomického systému FSB: diagonála + ovál = optimální (pro úchop).

Smysluplné řešení

Vývoj představil nová kování z hliníku a ušlechtilé oceli jako inovační návrhy pro skleněné dveře. Přitom je perfektně sladěn design, materiál a povrch kování se zámky a závěsy (ty pocházejí z firemního domu SIMONSWERK v Rheda-Wiedensbrück) tak, že z toho logicky vznikla celá souprava FSB.

Již zmíněný německý výrobce závěsů SIMONSWERK doplňuje již tak neobyčejně širokou nabídku společnosti EfB o kvalitní závěsy. Spojení kvalitativní dokonalosti a špičkového designu zaručuje maximální a dlouhodobý užitek.

Firma realizovala v poslední době tyto akce

Stavby, kde je možné se s kováním FSB setkat, se dnes počítají na stovky a nalezneme je v nejen v celé České republice, ale například i v Belgii, Polsku a Litvě. Stávají se z těch nejmenších – rodinných domků – až po ty velké a významné.

Mezi nejzajímavější objekty s kováním FSB V České republice bezesporu patří:
Kancelář prezidenta České republiky (1997)
Vývojové centrum Auto Škoda Mladá Boleslav (1998)
Administrativní budova Metrostav - Thámova ul. Praha (1999)
Hypermarket NISA v Liberci (1999)
Budova Českého rozhlasu Praha (1999)
Slovanský dům – Praha (2000 – 2001)
Administrativní budova firmy Themos v Praze (2000)
Hotel Neruda - Nerudova 44 - Praha 1 (2000)
Budova Rádia Svobodná Evropa Praha (2001)
Prodejní sí. KAUFLAND (2002)
Administrativní budova SKANSKA, Praha (2003 – FSB 1171 F1 panty SW, zámky Nemef)
Židovské muzeum – Smíchovská synagoga, Praha (2004 – FSB 1003 ER, FSB 6108 F1) Terramet Čestlice (2004 – FSB 1076 F1) Holandská ambasáda Praha (2004 – FSB 1126 ER) atd.
Zajímavé objekty s kováním FSB v zahraničí Konzulát České republiky v Katovicích (Polsko – r. 2002) Ambasáda ČR ve Vilniusu (Litva – r. 2003) Budova Mise ČR při EU v Bruselu (2003 – FSB 7276 F1)

Výrobky, které jsou v nabídce společnosti EfB spol. s r.o., bude možno shlédnout i na mezinárodním stavebním veletrhu IBF 2004 v Brně, ve dnech 20. - 24. 4., hala D, stánek č. 37.

Autor:
Foto: Archiv firmy