EfB objevuje nové cesty pro nadstandardní kování

Rok 2014 představuje pro společnost EfB velký krok vpřed. Kromě novinek v již zaběhnutém sortimentu značek FSB a Simonswerk se nabídka rozšířila také o nové systémy kování od společnosti Süd-Metall pro celoskleněné konstrukce.

Inovacím věnuje společnost FSB dlouhodobě nezanedbatelné úsilí a bylo jen otázkou času, kdy se začne zabývat elektronizací přístupových systémů.

Elektronika pod taktovkou FSB

Série isis se skládá z unikátních, funkčně sladěných a patentovaných řešení, která splňují veškeré požadavky na moderní digitální správu přístupu v objektech. Díky množství přidaných funkčních prvků se systém úspěšně etabloval na německém trhu.

Naše společnost nyní přináší na český a slovenský trh sérii isis M100. Ta zajišťuje pohodlný přístup prostřednictvím identifikačního čipu. Velkou výhodou je absence externí kabeláže či speciálních elektromotorických zámků. Frézování otvorů pro uchycení rozet a nedělených štítků se nijak neliší od standardních typů kování FSB. I samotná montáž kování probíhá bez speciální přípravy. Celý zamykací mechanismus je ukryt v rozetě pod klikou a napájení vyplňuje otvor pro cylindrickou vložku – z toho důvodu je možné použít zcela standardní interiérové zámky. K odemykání pak slouží jednoduchý systém přístupových karet, který se obejde bez náročných školení. Vše je velice intuitivní a logické.

Série isis M100 zajišťuje pohodlný přístup prostřednictvím identifikačního čipu

Skryté panty pro skryté zárubně

Společnost Simonswerk dále rozširuje nabídku skrytých pantů Tectus pro bezfalcové dveře. V minulém roce byl představen model TE 541 3D FVZ určený pro dveře s kompletně skrytou zárubní. Ta může být díky vyosení pantu překryta až 14 mm silnou vrstvou obkladu v libovolném materiálu. Naskýtají se tak nové možnosti při realizaci interiérů.

Inovovaná řada Tectus Energy je nyní dodávána s univerzální integrovanou kabelovou průchodkou. Frézování probíhá stejným způsobem jako u standardních modelů Tectus bez vedení kabelu.

Dveře s kompletně skrytou zárubní
Skryté panty Tectus TE 541

Nový partner, nové možnosti

Velkým krokem pro naši společnost je rozšíření sortimentu o produkty společnosti Süd-Metall. Německý výrobce a prodejce stavebního kování pro okna, dveře, nábytek, brány a celoskleněné konstrukce, dodává všechny výrobky s platnou certifikací dle DIN a jiných evropských norem.

Významný posun tak zaznamenal sortiment objektového kování, kde nyní nabízíme kování EfB právě od výrobce Süd-Metall. Jedná se o ideální alternativu k nadstandardnímu kování FSB. Všechny modely v nabídce jsou vyrobeny dle EN 1906 ve 3. nebo 4. objektové třídě. Na nerezové kování v provedení Vario Star Topspeed je poskytována záruka 12 let na funkčnost.

Objektové kování AGL3
Objektové kování EfB
Kování pro sprchové kouty

Sestavy jsou testovány až na 1,2 milionu cyklů, obsahují pružinový mechanismus a rychlý montážní systém „TopSpeed” díky bajenotovému uchycení rozety k podkladu.

Původní objektové kování od společnosti FSB prošlo velkou proměnou a nyní již počítáme třetí generaci AGL. Montážní postup je výrazně zjednodušen při zachování funkčnosti a výdrže. Objektové kování FSB tak nadále představuje nekompromisní řešení pro vysoce namáhané prostory.

Skleněné konstrukce bez ústupků

Specialitou v nabídce Süd-Metall je široký sortiment kování pro celoskleněné konstrukce. Naleznete zde úchyty pro skleněné tabule v mnoha površích i typech nerezi, závěsné celoskleněné stříšky nad vchody, hliníkové i nerezové profily na ukončení skla, nerezová zábradlí, širokou nabídku kování pro sprchové kouty a také speciální fixační systém Twister pro jednoduchou instalaci skleněných zábradlí bez nutnosti vrtání do skla. Díky prefabrikovaným sloupkům je montáž velice snadná a do skleněných tabulí není vůbec potřeba vrtat. Systém lze použít na všechny standardní typy skel nebo lamino desek.

Kování Twister lze použít na všechny standardní typy skel
Fixační systém Twister umožňuje jednoduchou instalaci skleněných zábradlí bez nutnosti vrtání do skla

Veškeré informace o nabízených produktech jsou k dispozici na stránkách www.luxusnikovani.cz. Rádi vám také telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu poradíme s jakýmikoli dalšími dotazy ohledně naší nabídky.

Autor: Vojtěch Ježek
Foto: Archiv firmy