Efektivní izolace a zateplení staveb

Společnost TERMO-APLIKAČNÍ s.r.o. byla založena v roce 2012 jako certifikovaný aplikátor stříkaných izolačních pěn pro firmu HONTER company s.r.o. Tato firma je výhradním zástupcem pro Českou republiku a zároveň zajišťuje distribuci a aplikaci stříkaných izolačních materiálů společnosti LaPolla Industries v rámci Evropské unie.

Firma LaPolla Industries je významným americkým producentem stříkaných polyuretanových pěn a povrchových nátěrů. Tyto technologie se používají v široké škále průmyslových odvětví, mezi jiným i jako vysoce účinná tepelná a zvuková izolace. Všechny výrobky jsou vyvíjeny s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí. Produkty jsou atestovány a splňují veškeré parametry a podmínky nezbytné pro použití v Evropské unii.

Zateplování podkroví stříkanou izolací

Co je pěnová izolace Foam-Lok™

Foam-Lok™ je pěnová izolační hmota, která se nanáší stříkáním. Má polotuhou konzistenci a není toxická. Zajišťuje odolnost proti větru a úplné těsnění dutin na stropech a stěnách. Díky těmto hodnotám nepronikne do interiéru horký ani studený vzduch.

Izolace Foam-Lok™ vytvoří tzv. vzduchový zámek a zabrání, aby v ní proudil vzduch nebo kondenzovala voda. Tím pádem nedochází k vlhnutí izolace a nesnižuje se její izolační schopnost.

Firma HONTER dodává jako jediná několik druhů pěnových izolací. Vyrábí pěny jak do vlhkého, tak i do suchého prostředí. Dále střešní pěnu, která je vhodná pro stávající, ale i nové střechy s aplikací na jejich venkovní části. Vyrábí také vstřikovací pěnu, která se používá k utěsnění různých dutin. Kombinace pěny a hydroizolačního nátěru vám zajistí střechu s dlouhou životností.

Pěna Foam-Lok™ samozřejmě stěny izoluje, ale díky své neprodyšnosti a vynikající přilnavosti k většině stavebních materiálů slouží i jako těsnění proti hluku. Lze ji také využít jako univerzální izolaci. Díky svým jedinečným vlastnostem vede použití pěny FoamLok™ k trvalým úsporám energie a ke zdravějšímu bydlení bez plísní.

Z čeho se FoamLok™ vyrábí

Izolace FoamLok™ se používá již více než 30 let a vyrábí ji americká společnost LaPolla, která kromě pěny vyrábí i nátěrové materiály.

Při výrobě této izolační pěny se používají polyoly, které neobsahují formaldehydy ani plyny poškozující ozónovou vrstvu, na rozdíl od jejích levnějších kopií. Stříkaná izolace se skládá z několika miliónů miniaturních komůrek, které jsou vyplněny vzduchem, a tak chrání zdivo před vlhkostí.

Aplikace stříkané izolace

Výhody stříkané pěny FoamLok™

 • Rychlá aplikace nástřikem, žádné tepelné mosty ani netěsnosti a vrstvy bez spár.
 • Při vyplňování stávajících dutin není nutná demontáž stavebního prvku, vhodná pro dodatečné zateplení domů typu Okal apod.
 • Dokonale izoluje i bez mechanického ukotvení.
 • Nezatěžuje konstrukci.
 • Snadná izolace hůře dostupných míst na střechách.
 • Dlouhá životnost.
 • Nízké náklady na údržbu.
 • Široké spektrum využití.
 • Čtyři varianty izolace dle druhu využití.
 • Zcela vyplní všechny mezery.
 • Zamezuje úniku tepla a sníží náklady na topení o 40 až 70%.
 • Podrobnější informace najdete na www.termoaplikacni.cz a také v článku Stříkané izolační materiály HONTER.

  ¹) Redakční úprava Hana Solařová
  Autor: Aleš Šlechta
  Foto: Archiv firmy HONTER Company s.r.o.