Elegance, originalita a funkčnost kování COBRA

Společnost COBRA spol. s r.o. působí na českém trhu již dvacet let a za tu dobu se jí podařilo vypracovat na pozici nejsilnějšího hráče na trhu v oblasti stavebního kování. Důkazem je nejen široký výběr kvalitních výrobků, ale především dlouhá řada spokojených zákazníků.

Součástí stálé nabídky je kování z kolekce Design Line z dílny italských návrhářů. Sortiment dále rozšiřuje kované kování, jenž spojuje funkčnost a originalitu a kování s mechanickým ložiskem a protipožární rozetou z nerezi.

Design Line

Tradice italského designu, kterému se klaní celý svět, se promítá do elegantních tvarů Design Line. Kliky z této kolekce společnosti COBRA, spol. s r.o., prvního českého prodejce dveřního kování, jsou kombinací tradičních ověřených funkčních vlastností a unikátních moderních linií. Svými tvary odpovídají minimalistickému řešení současných architektonických návrhů. Jsou šperkem, který ozdobí každý interiér. Dokazují, že skutečná dokonalost je v detailech.

Elegantní kování PRESSO z dílny italského návrháře Maria Mazzera je právě takovou odpovědí na současné požadavky moderní doby, která si žádá ladné rovné linie, jenž dobře kontrastují s novými moderními dveřmi. Nabízí vyvážený poměr mezi současným trendem hranatých klik a mezi uživatelsky příjemným povrchem rukojeti. Klika z kolekce horkých novinek společnosti COBRA je kombinací tradičních ověřených funkčních vlastností a unikátních moderních linií. Kliku je možno zakoupit ve třech povrchových úpravách, kde zejména chromová úprava podtrhuje její elegančnost a originalitu.

Kované kování – masivní, ale stylové a historizující

Oproti moderním designovým klikám kované kování naopak vychází z tradičních požadavků s nádechem historie. Navzdory jeho skvělým funkčním vlastnostem toho ještě o něm nebylo mnoho napsáno, avšak neměli bychom na něj zapomínat při výběru kování. Díky masivní konstrukci kovaných klik jsou vhodné především na venkovní použití, jako jsou vrata, vstupní dveře a brány, ale jsou vhodné i do interiérů, a to i na dveře o vyšší hmotnosti. Kované kování je velice odolné proti povětrnostním podmínkám, otěru, mechanickému opotřebení a dalším nepříznivým okolním vlivům. Navzdory vyšší ceně oproti běžným interiérovým klikám je důležité brát v úvahu vysokou životnost kování, avšak ve srovnání s cenami ochranného kování je tento rozdíl zanedbatelný.


Regen kované kování koule a klika

Podle čeho ale vybírat kování určené k větší zátěži nebo protipožární odolnosti, aby byla zároveň elegantní a vyhovovala moderním dveřím?

Je velký rozdíl, pokud vybíráme kování určené do bytů, kde se předpokládá nižší frekvence používání kliky, nebo do objektů jako jsou úřady, nemocnice, restaurace apod., ve kterých budou na kování kladeny větší nároky na frekvenci používání – nebo funkčnost, jako je třeba ochrana před požárem. V jiném případě je to volba kování pro příliš těžké dveře, nebo dveře umístěné v nepříznivém prostředí.

Do takových míst je doporučováno pořídit si kování osazené rozetou s kuličkovým ložiskem. Tento mechanismus klice zajistí dokonalé spojení a bezproblémový chod všech jejích částí a zamezí tak předčasnému opotřebení kliky, což se v důsledku projevuje jejím vyvikláním a vysazováním z pouzdra. Vše samozřejmě souvisí i se správně provedenou montáží a pravidelným servisem dle frekvence užívání.


Kování na protipožární dveře a kouřové sestavy

Nerezové kování Loft, Ufo, Vision z nabídky společnosti COBRA splňuje ty nejnáročnější požadavky dle příslušných norem, přičemž odolá extrémním teplotám až 15 minut. S protipožárním kováním je nutné instalovat také protipožární vložku. Klika je opatřená jak mechanickým ložiskem, tak i protipožární rozetou z nerezi a je tedy vhodným doplňkem protipožárních a protikouřových dveří včetně dveří se samozavírači.

Zařaďte se i vy mezi ty, kteří již po dvě desetiletí vědí, že s COBROU mají prostě kliku.

Protože ... Kliky nás baví!

Autor: Michaela Flusková
Foto: Archiv firmy