Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Elektrická ruční míchadla PROTOOL

Spolehlivé ruční nářadí s vysokým výkonem, určené pro vrtání, šroubování, broušení a řezání značky PROTOOL oceňují zákazníci již dlouhá léta. Ke kompletnímu sortimentu však patří také řada profesionálních elektrických ručních míchadel.

Dynamicky se vyvíjející stavební trh sebou přináší stále nové technologie, které ulehčují zpracování, skladování a použití materiálů a směsí. Nové směsi, jako jsou vrchní, sanační, ušlechtilé, minerální, pryskyřicové nebo silikátové omítky, zdicí nebo lepicí malty, je nutné před použitím dokonale rozmíchat. Řešení pro dokonalé promíchání nabízí značka PROTOOL svojí řadou elektrických ručních míchadel.

Dokonalé zpracování směsí

V jejím sortimentu naleznete odpovídající míchadlo pro jakýkoliv materiál a pro množství až do 80 kg. Samotní výrobci mají zájem o to, aby jejich směsi byly zpracovány takovým způsobem, aby se neměnily jejich předurčené vlastnosti. A právě dokonalé zpracování (promíchání) je jeden z faktorů, který ovlivňuje konečné vlastnosti materiálu. Nedokonalé promíchání materiálu může mít za následek nerovnoměrné promísení jednotlivých složek směsi, vytváření hrudek, nebo vytvoření nedokonalé konzistence materiálu (obalení jednotlivých částeček směsi druhou složkou).

Možnosti a výhody míchadel

Následující výhody ukazují, že míchadlo je tím nejlepším řešením pro zpracování všech materiálů a směsí.

Snadné míchání – protiběžné otáčení metel eliminuje vznikající krouticí moment a to znamená, že obsluha může míchadlo velmi snadno vést materiálem. Stroj je v míchací nádobě veden bez námahy i v případě velmi těžkých a extrémně houževnatých materiálů.
  • Míchadlo spolu s míchací metlou zaručuje dokonalé promíchání směsi – při míchání je směs vtahována do míchacího koše metly a díky spirálovým ramenům dokonale promíchávána. Jednotlivé složky směsi jsou dokonale promíseny a ve směsích nezůstávají hrudky.
  • Míchání je velmi rychlé – díky efektivnímu míchacímu účinku docílíte velmi rychle dokonale promíchané směsi.
  • Snadný a pohodlný transport – malé rozměry a hmotnost míchadla umožňují jeho mobilní nasazení, tz. směs je míchána tam, kde je také následně zpracována.
  • Snadné čištění – velmi pohodlné a rychlé čistění metly pouhým ponořením do nádoby s vodou.
  • Jednoduchá a neúnavná obsluha – míchadlo je zkonstruované tak, aby déle trvající práce byla snadná a příjemná.

Sypké materiály

Pro míchání sypkých materiálů (tj. všeho co je dodáváno v pytlích) se používají standardní metly.

Pravotočivé: Tento typ metel je určen pro míchání materiálů s vysokou viskozitou. Materiál je promícháván ode dna k povrchu.

Levotočivé: Tento typ metel je určen pro míchání materiálů s nízkou viskozitou. Materiál je promícháván od hladiny ke dnu. Při míchání nedochází k vystřikování směsi.

Dokonalé a intenzivní míchání – ramena obou míchacích metel do sebe vzájemně zasahují a způsobují účinný pohyb materiálu. Dochází k rovnoměrnému a dokonalému promíchání všech složek směsi.

Ostatní materiály

Pro míchání barev a omítek doporučujeme speciální míchací metlu ProJet Uni (tj. pro všechno co je dodáváno v kbelíku). Metly ProJet UNI znamenají kvalitativní skok v technologii míchání: kuželové prvky zajišťují intenzivní proudění materiálu. Intenzivní proudění je zárukou rovnoměrného účinku míchání. Míchaná směs se upravuje šetrněji, zabraňuje se vtahování vzduchu a tvorbě pěny. Ideální pro míchání: barev, nátěrů, fasádních barev a omítek.

Řada profesionálních míchadel

Nejmenším a nejkompaktnějším míchadlem v sortimentu je míchadlo s označením MXP 800 E. Dalším míchadlem v řadě je míchadlo MXP 1000 EQ, které snadno a dokonale promíchá materiál do hmotnosti až 40 kg, MXP 1200 EQ a MXP 1202 EQ do 60 kg a náš silák MXP 1602 EQ DUO si nedělá starosti ani s těžkým betonem až do hmotnosti 80 kg.

Nejdokonalejší technologii promíchání vícesložkových materiálů a směsí nabízí dvouvřetenné míchadlo MXP 1602 EQ DUO. Jeho uplatnění je všude tam, kde je nutné přesné a důkladné promíchání všech aktivních složek směsi. Jedná se o materiály používané např. pro izolace staveb, jímek, povrchů materiálů proti vodě nebo chemikáliím. Dále o materiály používané v oblasti sanační technologie, ochrany staveb a dalších speciálních stavebních technologiích (lité průmyslové podlahy). Rozmíchání těchto materiálů dvouvřetenným míchadlem je výrobci výslovně doporučováno.

Autor: Pavel Hošmánek
Foto: Archiv firmy