Elektrocentrály a motorová čerpadla Heron od společnosti Madal Bal

Dostatek proudu pro spotřebiče na stavbách, v mobilních servisních jednotkách, ale i na chatě nebo na lodi, zalévání zahrady, přečerpání vody z nádrže nebo čerpání znečištěné vody, to vše zajistí elektrocentrály a čerpadla značky Heron od společnosti Madal Bal a.s.

Testy kvality

O jejich kvalitě svědčí skutečnost, že jsou vyráběny v továrnách, které produkují průmyslové spalovací motory montované nejen do elektrocentrál nebo čerpadel, ale i do sněhových fréz a traktorů. Všechny výrobky splňují ISO 9001 a environmentální normy ISO 14001, stroje procházejí náročnými testy pro Evropskou unii (CE) a USA a již ve výrobě jsou průběžně kontrolovány od kvality vstupních materiálů a použitých součástek až po zátěžové testy výkonu a výstupní testy funkčnosti.

Industriální elektrocentrály Heron

Jejich předností je spolehlivost, neboť ani při plném jmenovitém výkonu nepracují na hranici možností a uváděné technické parametry plní s rezervou. Už v základních variantách jsou vybaveny moderními technologiemi, které u jiných typů patří již do nadstandardní výbavy. Všechny průmyslové generátory této značky jsou vybaveny automatickým elektronickým systémem vyrovnání napětí AVR s velmi kvalitním výstupním napětím s vyhlazením maximálně do +/- 5 %. Díky systému regulace mohou napájet elektrické nářadí, elektromotory či některé typy svářecích agregátů, topná a osvětlovací tělesa, lze je využít jako spolehlivý zdroj záložní energie. Rámové elektrocentrály jsou usazeny v masívním ochranném rámu, který je chrání před poškozením a současně usnadňuje přepravu. Jsou vybaveny synchronním alternátorem s kvalitním vinutím odolným proti tepelným náporům při dlouhodobé zátěži. Obsahují systém kontroly stavu oleje, který v případě nízké hladiny motor vypne a zabrání jeho poškození. Generátory se jmenovitým výkonem nad 2 kW jsou pro snadnější odečet servisních intervalů a odpracovaných hodin vybaveny digitálním měřičem motohodin.


Třífázový industriální generátor EGM 60 AVR-3E

Ke generátoru EGM 60 AVR-3 je možno připojit svařovací agregáty napájené napětím 400V

Industriální generátor EGM 55 AVR-1

Ke generátoru EGM 55 AVR-1 je možno připojit svařovací techniku napájenou napětím 230V

Digitální elektrocentrály

Digitální elektrocentrály mají inteligentní regulaci chodu motoru, která zajišťuje jeho optimální otáčky v závislosti na zatížení elektrickými spotřebiči, a tím také i nižší spotřebu (v tomto případě až o 40 %). Elektronická kontrola generátoru u těchto typů řídí procesy v elektrické i motorové části přístroje a v případě dosažení mezních hodnot jednotka generující proud automaticky vypne, aby nedošlo k poškození stroje. Po uvedení hodnot do normálního stavu ji opět spustí. Použitím multipólového alternátoru a invertorové technologie byla dosažena kvalitní výstupní charakteristika napětí umožňující i připojení jemné elektroniky včetně lékařských přístrojů.

Digitální generátor DGI 20 S

Čerpadla Heron

Čerpadla Heron se vyrábějí jako proudová, kalová a tlaková. Kalová jsou určena pro čerpání znečištěné vody s příměsí pevných částí například z výkopů, septiků, kanalizací a k odčerpání záplavové vody. Jsou velmi robustní, spočívají v zesíleném trubkovém rámu a jsou vybavena masivní litinovou turbínou a silným motorem. To vše zajišťuje vysokou odolnost proti mechanickému poškození i při čerpání velmi znečištěné vody s obsahem pevných částic až do průměru 25 mm. Standardně jsou dodávána s pojezdovými kolečky a rukojetí pro snadné manévrování v těžkém terénu. U proudových čerpadel je důležitým parametrem objem přečerpané vody. Tlaková čerpadla kladou důraz na výšku výtlaku a současně mají schopnost vyvinout velký tlak při připojení k systému. Umožňují také dopravu vody při velkém převýšení. Všechna čerpadla jsou vybavena benzínovým čtyřtaktním motorem Heron s OHV rozvodem s bezkontaktním tranzistorovým zapalováním. Motory pro všechny typy čerpadel jsou vybaveny systémem automatické ochrany při nízké hladině oleje v klikové skříni. Kompaktní konstrukce eliminuje použití převodových řemenů a řetězů, čímž se zvyšuje spolehlivost strojů a jednoduchost údržby.


Kalové čerpadlo EMPH 80W

Tlakové čerpadlo EMPH 15-10
Proudové čerpadlo EPH 80 se také používá při odčerpávání záplavové vody ze zatopených sklepů

Madal Bal a.s. – krátce o společnosti

Madal Bal je mezinárodní společnost, která působí na světovém trhu od roku 1978. Holding Madal Bal spojuje dceřinné společnosti v Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Maďarsku, Slovensku a dalších zemích. Do České republiky vstoupila v roce 1993 a v současné době se řadí mezi největší přímé dovozce elektrického ručního nářadí a nástrojů. Na jaře roku 2006 společnost uvedla na trh generátory a motorová čerpadla Heron a novou řadu dílenského profesionálního nářadí Fortum.

Autor:
Foto: Archiv společnosti Madal Bal a.s.