Elektroinstalace do zateplení

Výstavba rodinných domů či průmyslových objektů kráčí kupředu a se stále novými technologiemi můžeme stavět úsporně, šetrně a s mnoha moderními vymoženostmi. K dokonalému provedení pomáhají také výrobky pro elektroinstalace do zateplení, které dodává na trh společnost KOPOS KOLÍN a.s.

Důležitou roli při výstavbě domu hraje bezpochyby také fasáda. S funkčním řešením elektroinstalace splní systém do zateplení vaše požadavky na fasádu moderní trend i bezpečnostní prvek. Z produktové řady zateplovacích systémů od kolínské firmy si vybere každý. K zabudování elektrických přístrojů do izolovaných plášťů objektu jsou speciálně vytvořeny sestavy KUZ, KEZ a MDZ.

Elektroinstalační krabice KEZ a KEZ 3

Pro instalaci zásuvek a vypínačů do zateplených fasád budov se nejlépe hodí elektroinstalační krabice KEZ a KEZ 3, které eliminují vytváření tepelných mostů. Tyto varianty jsou vhodné pro běžné typy kontaktního zateplení, jako například fasádní polystyren a minerální vatu. Jednoduchá a pohodlná montáž probíhá během instalace zateplení pomocí hmoždinek a šroubů. Podle tloušťky izolační vrstvy je nutné před instalací seříznout nosič včetně vložené izolace na potřebnou délku a poté ho připevnit ke stěně. Nosičem se protáhne kabel a vloží zkrácená izolace. Finální montáž přístrojů se pak provádí v připevněné krabici.

Univerzální krabice KUZ

Kopos také dodává v několika variantách univerzální krabice KUZ vhodné pro instalaci hromosvodových svorek, vodovodních kohoutků, jističů, jednofázových i třífázových zásuvek. Všechny sestavy je možné kombinovat se svorkovnicí S-KSK 2, jenž se přichytí na vnitřní sloupky nebo přímo do dna krabice. Základní variantou této řady je nejprodávanější produkt KUZ-V s pevným víkem a nastavitelnou hloubkou v rozsahu 85 až 140 mm. Systém dokonale splyne s prostředím a nenaruší ráz fasády. V každé sestavě je dodáváno těsnění, které dokáže při použití zvýšit krytí IP 30 na IP 44. Další modifikací univerzální krabice je KUZ-VO s otevíracím víkem a stejnými funkčními vlastnostmi, jenž otevřete bez použití nástroje. V případě umístění v zatepleném obvodovém plášti budovy je zařízení bezpečně ukryto pod otevíracím víkem. Sestava s pevným víkem doplněná o nosný tubus nese označení KUZ-VI. Používá se do zateplení s minimální tloušťkou 120 mm a maximální tloušťkou 300 mm. Její další modifikací je produkt nazvaný KUZ-VOI, který má naopak od předešlé sestavy otevírací víko a hodí se především k instalaci přístrojů zapuštěné pod povrchem fasády.

Montážní desky MDZ

Do systému pro instalace do zateplení patří také montážní desky MDZ, které slouží pro pevné uchycení přístrojů, jako jsou venkovní světla, pohybová čidla nebo zásuvky 400 V. Hodí se pro běžné typy kontaktního zateplení a instaluje se při tloušťce zateplovací vrstvy 50–200 mm, stejně jako KEZ, s možností spojování do libovolného montážního pole.

Kopos v letošním roce přišel na trh s novinkou, kterou představil na mezinárodním veletrhu AMPER 2017 v Brně. Nová montážní deska do zateplení je pojmenována MDZ XL a zvládne víc. Nejenže se jedná o 4× větší plochu pro montáž elektrických zařízení na zateplenou fasádu, ale poskytuje i dostatečně velký prostor pro svorkování, a to díky integrované krabici. Součástí každého balení, jako i u všech ostatních systémů, jsou kvalitní hmoždinky a šrouby.

O firmě

Společnost KOPOS KOLÍN a.s. je českou firmou s více než 90letou tradicí, která na poli elektroinstalačního materiálu hraje prim. V současné době vyrábí více než 6 000 druhů produktů. Mezi nejprodávanější výrobky patří elektroinstalační krabice, lišty, trubky, soustava chrániček pod obchodní značkou KOPOFLEX a KOPODUR, dělené chráničky KOPOHALF, parapetní kanály nebo kabelové nosné systémy. Firma vyrábí také ekologické výrobky, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Je to zejména produkce plastových výrobků z bezhalogenových a bezolovnatých materiálů. S rostoucími nároky pro bezpečnost objektů Kopos rozšířil a zavedl do nabídky, již před 8 lety, systémy se zachováním funkčnosti při požáru.

Pokud vás informace o produktech značky KOPOS zaujaly a potěší vás dárek v podobě reklamního předmětu naší firmy, udělejte si selfie s některým z našich výrobků a zašlete jej na e-mail: aneta.baresova@kopos.cz. Po zveřejnění na FACEBOOK KOPOS budou 3 nejlépe ohodnocené příspěvky odměněny.

Autor:
Foto: Archiv firmy