ELKO EP představuje světovou novinku

Společnost ELKO EP navázala spolupráci s velkým hráčem na trhu, se společností Samsung. Partnerství lídra v oblasti chytrých elektroinstalací a výrobcem televizorů dala vznik jedinečné aplikaci pro TV.

Cílem obou partnerů bylo přijít na trh s jednoduchým řešením pro ovládání elektrospotřebičů, které zároveň nadchne příznivou cenou. A nyní přicházejí na trh se světovou novinkou, tou je aplikace iNELS Home Control pro ovládání elektrospotřebičů prostřednictvím chytré televize. Tato aplikace přináší novou dimenzi v ovládání. Nyní lze ovladačem od televize nejen přepínat TV programy, ale také ovládat elektro zařízení v domácnosti jako jsou světla, garážová vrata, kamery, žaluzie a další.

Co lze pomocí aplikace ovládat

  • Spínání spotřebičů (ventilátor, přímotop, čerpadlo, zavlažování, zásuvky...),
  • stmívání světel (led, úsporné, halogenové nebo také klasické žárovky),
  • ovládání garážových vrat (příjezdové brány, závory, kryt bazénu, také markýzy a žaluzie),
  • časové spínání (zpožděné vypnutí světla při odchodu z místnosti, sepnutí zavlažování),
  • integrace kamer (podívejte se kolem domu, hlídejte své děti...),
  • scény (jediným stiskem provedete více povelů najednou – při sledování filmu se všechny světla přizpůsobí na jas 20 % nebo např. odchodové tlačítko, kdy stiskem vypnete vybrané zásuvky...),
  • ovládání z venku (sepnete zavlažování přímo z práce, spínejte vytápění...).

Komfortní ovládání

Vývoj aplikace, která by fungovala a zároveň byla uživatelsky friendly, nebyl jednoduchý a trval několik měsíců, ale nyní je již k dispozici každému uživateli, který má doma smart TV Samsung a bezdrátovou elektroinstalaci iNELS. Aplikaci si může každý zákazník zprovoznit sám nebo pomocí servisní služby od ELKO EP. Pak už nic nezabrání komfortnímu ovládání domu přímo ze sedačky.

Možnosti dalšího rozšíření

Celý systém má další neodmyslitelnou výhodu a tou je možnost systém chytré elektroinstalace neustále rozšiřovat. Nejprve stačí zakoupit pouze chytrou krabičku a jeden aktor (lze pořídit do 5 000 Kč) a postupně dle možností dokupovat další prvky. Nezanedbatelnou výhodou je také okamžitá instalace bez jakýchkoliv stavebních úprav.

Chytrou krabičku (eLAN-RF-003) lze ovládat nejenom přes SMART TV ale také prostřednictvím chytrého telefonu a to neomezeným počtem přístrojů. Přitom veškeré aplikace jsou zcela zdarma. Krabičku eLAN iNELS RF s aktory do jednotlivých zařízení lze zakoupit přes e-shop na stránkách www.eshop.elkoep.cz.

Veškeré informace o aplikaci pro televizory najdete na internetových stránkách www.elkoep.cz/smarttv.

Stánek společnosti ELKO EP, s.r.o. na mezinárodním veletrhu Light+Budilding 2014 ve Frankfurtu nad Mohanem

Z historie společnosti

Společnost ELKO EP je jedním z nejvýznamnějších evropských hráčů v oboru elektroinstalací. Sortiment společnosti prošel dynamickým vývojem, od prosté výroby klasických elektronických modulových přístrojů, přes vývoj a realizaci bezdrátového řešení až k sofistikovanému systému inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě. V roce 2011 dosáhlo ELKO EP tržby ve výši 200 milionů korun. V roce 2012 se stalo Firmou roku ve Zlínském kraji.

Podrobné informace o systému iNELS nabízeného společností ELKO EP naleznete na webových stránkách www.inels.cz.

Autor:
Foto: Archiv firmy